Shrnutí kalendářního týdne 42

Foto: OpenArt

V pondělí jsme vás informovali o novém způsobu šíření malware, který využívá smart contracty na BNB smart chainu jako “hosting” pro malware. Útoky se pak specificky zaměřují na WordPress weby. Útok vypadá tak, že front end kompromitované webové stránky je nahrazen falešnou výzvou k aktualizaci prohlížeče. Po kliknutí se pak “nahraje” a spustí javascript hostovaný na BNB smart chainu.

Tentýž den jsme reportovali mj. o tom, že americká vláda vlastní kolem 5 miliard dolarů v Bitcoinech podle aktuálního kurzu. Bitcoiny byly zabaveny např. ze Silk Road a z hacku na směnárnu BitFinex.

V úterý jsme komentovali falešný tweet od Cointelegraphu, díky kterému cena Bitcoinu vyskočila během pár hodin o 10%.

Stejný den jsme se zaměřili i na probíhající konflikt mezi Izraelem a militantním hnutím Hamás. Izraelské úřady už zmrazily přes 100 krypto účtů ve spolupráci se směnárnou Binance. Navíc si vyžádaly informace o dalších 200 účtech.

Ve středu jsme upozornili na novou krypto regulaci, kterou chystá Evropská unie. Počínaje rokem 2026, krypto firmy v Evropské unii budou muset daňovým úřadům poskytnout finanční data o svých zákaznících.

Ve čtvrtek jsme informovali o americkém doktorovi, který na darknetu zaplatil Bitcoinem za objednanou vraždu své přítelkyně.

V pátek jsme psali o tom, že americké ministerstvo financí vidí krypto mixéry jako hrozbu pro národní bezpečnost. V této souvislosti byl podán návrh, podle kterého by firmy měly povinnost nahlásit všechny informace o transakcích, u nichž existuje podezření, že zahrnovaly použití krypto mixéru.

Včera jsme se zaměřili na Solanu, která připsala v rámci tohoto týdne 25 %. Zároveň jsme informovali o tom, že Bitcoin opět překročil hranici 30 000 dolarů.

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*