Slavný fotbalista byl použit ve falešných bitcoinových reklamách

Foto: Starryai

Ve zprávě, která kolovala online, se o fotbalistovi Anglie a Manchesteru United říká, že našel „skulinu v bohatství“, o kterou se chce podělit. Podobné podvodné taktiky přitom nejsou na internetu nic nového. Marcus Rashford je nejnovější celebritou, kterou využívají společnosti prodávající neregulované investice spotřebitelům.

Rashford se nedávno dostal do titulků své kampaně za bezplatné školní stravování, které by mělo pokračovat mimo semestr a odkazy na zprávu, která byla nyní stažena, byly zaslány potenciálním investorům v e-mailu s odkazem na tuto práci.

E-mail obdržel novinář, který se zaregistroval na webové stránce inzerující investice do kryptoměn. Registrace na jiných stránkách vedly k podobným e-mailům naznačujícím, že bitcoinové investice byly podpořeny zpěvačkou Adele, bývalým anglickým hráčem kriketu Freddie Flintoffem a komikem Russell Howardem.

Příběh o Rashfordovi se dostal na samostatný web a registrace z této stránky šly na web pro obchodování s měnami a komoditami se sídlem na Marshallových ostrovech, který je v současnosti předmětem vyšetřování britského finančního regulátora.

Celebrity jsou poslední z dlouhé řady známých jmen, které jsou bez jejich vědomí používány v reklamách údajně pro investice do kryptoměn. Zakladatel MoneySavingExpert Martin Lewis, šéfkuchař Gordon Ramsay a hvězdy televizního Dračího doupěte se také objevili ve falešných zprávách na stránkách navržených tak, aby vypadaly jako skutečné zpravodajské zdroje, včetně Guardianu.

Zdroj: The Guardian

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 72 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*