Solana dnes zaznamenala růst o 8 % a v tomto roce dosáhla nárůstu o 229 %

Foto: Gencraft

Hodnota Solany dnes vzrostla již o 8 % a v tomto roce je celkový nárůst již 229 %. Díky tomu se podařilo populárnímu altcoinu dostat na hodnotu před bankrotem burzy FTX, který poslal Solanu z 31 dolarů na 12 dolarů během pouhých 48 hodin.

Objem obchodování za posledních 24 hodin je podle Coingecko dat 1,652 miliardy dolarů. Tržní kapitalizace je aktuálně 13,658 miliardy dolarů. Hodnota “uzamčená” ve smart contractech je podle DefiLlama téměř 378 milionů dolarů.

Krypto analytici očekávají, že altcoin bude pokračovat ve svém raketovém vzestupu, protože překonal důležitou rezistenci.

Solana se dokázala “otřepat” i navzdory tomu, že majitel FTX, Sam Bankman-Fried, ji ve svém soudním procesu několikrát zmínil. Ani obavy, že se FTX “zbaví” 55,75 milionů SOL, neodradily investory od tohoto altcoinu, který bývá často nazýván jako “Ethereum killer” díky své škálovatelnosti a nízkým transakčním poplatkům.

Skvělý vývoj ceny SOL může mít svoje opodstatnění ve spolupráci, která byla uzavřena se společností Visa, jež teď využívá Solanu pro zpracování plateb ve stablecoinu USDC. Pár týdnů před tím byla uzavřena spolupráce s populární e-commerce platformou Shopify, která teď umožňuje obchodům platby v USD stablecoinech kompatibilních se Solanou prostřednictvím protokolu Solana Pay.

Zdroje: beincrypto.com, Coingecko, DefiLlama, cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*