Solana tento týden připsala již 25 %, Bitcoin přidal 10 %

Foto: OpenArt

Jen během včerejšího dne stoupla hodnota Solany o 11 %, za celý týden pak již o 25 %. Jedná se o největší nárůst hodnoty mezi populárními kryptoměnami. Pro srovnání, Bitcoin přidal 10 %.

Analytici vývoj komentují se slovy, že podobnou aktivitu jsme neviděli od července. Od té doby se Bitcoin obchodoval v definovaném rozsahu. Cena totiž nepřekonala rezistenci a nespadla pod support.

U Solany se ve zmíněném období objevil “strašák” v podobě 1,16 miliardy dolarů, které zkrachovalá burza FTX drží v Solaně. FTX, resp. souzený majitel Sam Bankman-Fried, je jedním z největších investorů a stoupenců Solany. Obavy, že FTX všechno prodá, nakonec neměly výrazný vliv na cenu.

Strašák se nakonec otočil, protože část SOL dokonce v minulém týdnu bylo “uzamčeno” přes stakovací službu Figment s cílem zabezpečit chod blockchainu za výnos.

Správce aktiv Coinshares, leader na evropském trhu, vydal report, podle kterého v minulém týdnu Solana zaznamenala příliv kapitálu v hodnotě 24 milionů dolarů (přibližně 557 milionů korun). Jedná se o největší příliv od března roku 2022.

Další pozitivní zprávy, které měly vliv na cenu Solany je i narůstající aktivita na blockchainu a technologický upgrade, které snížil nároky na hardware na straně validátorů.

V době psaní článku byla hodnota Solany 29,05 dolaru, což odpovídá 674,98 korun. Objem obchodů za posledních 24 hodin byl podle dat Coingecko přibližně 1,137 miliardy dolarů. Celková kapitalizace ekosystému je aktuálně 12,098 miliard dolarů. Solana je na osmém místě v žebříčku kryptoměn dle celkové kapitalizace.

Zdroj: decrypt.co, coindesk.com, coingecko.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*