Společnost MicroStrategy aktuálně vlastní již 158 400 Bitcoinů

Foto: Gencraft

MicroStrategy, americká softwarová společnost známá svými rozsáhlými investicemi do Bitcoinu, koupila v říjnu 155 Bitcoinů. Celkem jich společnost vlastní již 158 400. Dle ceny Bitcoinu v době psaní článku má tato investice hodnotu 5,519 miliard dolarů.

MicroStrategy nakupuje Bitcoin jako ochranu proti inflaci od roku 2020, což vedlo k významným odpisům vzhledem k volatilitě Bitcoinu. Celková ztráta způsobená odpisy společnosti nyní přesahuje 2,2 miliardy dolarů.

Přestože společnost utrpěla ztráty, plánuje nakupovat více Bitcoinu. Spoluzakladatel MicroStrategy, Michael Saylor, ze své firmy de facto udělal Bitcoin proxy pro akciové investory.

Saylor totiž věří, že investování do akcií společnosti nabízí výhody oproti investicím do amerického Bitcoin ETF, které by mohlo brzy získat schválení od komise pro cenné papíry.

Saylor očekává, že ETF zavede poplatky, zatímco investování do akcií MicroStrategy umožňuje investorům získat expozici vůči Bitcoinu bez dalších nákladů.

Ceny akcií MicroStrategy se od poloviny roku 2020 ztrojnásobily, což souvisí se vzestupem ceny Bitcoinu. Akcie firmy jsou nyní podrobovány pozornému zkoumání kvůli jejich spojení s Bitcoinem.

Sayler v rozhovoru pro CNBC potvrdil svůj “bull” postoj k Bitcoinu. Zdůraznil nadcházející katalyzátory, jako je halving v dubnu 2024, který povede ke snížení přirozeného prodeje ze strany těžařů Bitcoinu.

Protože těžaři často prodávají část svých nově nabytých Bitcoinů na pokrytí provozních nákladů a realizaci zisků, snížení počtu nových Bitcoinů, které obdrží (po halvingu), povede ke snížení celkového zásobování nově těženými Bitcoiny na trh. Toto snížení může ovlivnit dynamiku nabídky a poptávky a přispět k růstu cen.


Zdroj: Bloomberg, Coindesk

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*