Stále více investorů bitcoin drží a neprodává. Počet neaktivních bitcoinů stále roste

Foto: Midjourney

Množství neaktivních bitcoinů stále roste, což dokazuje, že investoři stále více váhají s prodejem. Bitcoin totiž již několikrát dokázal, že svou cenu dokáže postupně zvyšovat a dlouhodobé držení se jednoduše vyplácí. To platí i v současnosti, kdy cena bitcoinu dosahuje nového letošního maxima a většina hodlerů svá aktiva neprodává. V současnosti se počet bitcoinů, které se nepohnuly nejméně jeden rok, zvyšuje každým dnem. 

HODL se stává bitcoinovým standardem

HODLování je taktika, kterou si osvojí každý zkušený bitcoiner poté, co si projde fází obchodování s altcoiny. Pokud člověk vstupuje do kryptoměnového světa za účelem spoření do bezpečného aktiva, nakonec vždy skončí u bitcoinu a jeho dlouhodobého držení. Tento trend je díky datům z blockchainu viditelný dlouhodobě. V posledních dnech ale počet držených bitcoinů opět překonává rekordy. Na nárůst držených bitcoinů upozornil 26. června známý analytik Will Clemente, který sdílel graf od společnosti Glassnode. Zajímavá jsou tato data proto, že v posledním roce měl kryptoměnový trh problémy, jako například pád burzy FTX. I tak ale velká část bitcoinových investorů své prostředky držela.

Spolu s narůstajícím trendem držení bitcoinů narůstá také počet wholecoinerů, tedy investorů držících celý bitcoin. Adres s celým bitcoinem již existuje více než jeden milion. S tím, jak lidé drží své bitcoin na privátních peněženkách postupně ubývá počet bitcoinů v oběhu. Počet bitcoinů dostupných k obchodování postupně klesá od třetího halvingu v květnu 2020. Za nárůstem držených bitcoinů mohou stát také velké firmy, které nakupují a drží bitcoiny v řádech i několika stovek tisíců. Jednou z nich je například MicroStrategy, která údajně drží až 140 000 bitcoinů. Postupný úbytek obchodovatelných bitcoinů může pozitivně ovlivnit cenu, protože poptávka převýší nabídku. Na tomto principu je také bitcoin postaven, spolu se svou snižující se inflací. 

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*