Startup vybral 13 milionů na těžbu bitcoinů za pomocí odpadků

Foto: Midjourney

Známá těžební společnost Nodal Power získala značnou finanční injekci ve výši 13 milionů dolarů, aby mohla pokračovat v přeměně metanu produkovaného skládkami. Proměňuje jej na elektřinu, která je následně distribuována do místní sítě, jako obnovitelný zdroj energie. Část z ní bude nyní využita na ekologickou těžbu bitcoinu, kterou společnost považuje za skvělou alternativu příjmů v době, kdy odběr energie nebude tak vysoký.

Ekologická těžba bitcoinu se vyplatí

Informaci o ekologické těžbě bitcoinu zveřejnil spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Nodal Power Matthew Jones. Dodal také, že se bude jednat o alternativu pro jejich společnost v době, kdy nebude odběr elektřiny příliš vysoký a bude potřeba doplnit finance jiným způsobem. Nodal Power přitom již dlouho zachycuje metan ze skládek odpadů a pomocí generátorů jej přetváří na elektřinu. Metan je silný skleníkový plyn vznikající rozkladem organické hmoty na skládkách a významně přispívá ke globálnímu oteplování. Díky výrobě elektřiny z metanu snižuje společnost Nodal Power dopad na životní prostředí a navíc využijí levného zdroje energie k výrobě elektřiny. 

Foto: Midjourney

V současnosti provozuje Nodal Power ve Spojených státech dvě těžební centra (těží se metan, ne bitcoiny) a plánuje otevřít další na začátku roku 2024. Právě na toto nové těžební místo získala společnosti 13 milionů dolarů a plánuje zde těžbu bitcoinů pro vlastní potřebu. První z již existujících těžebních center se nachází na jihozápadě Spojených států a dodává elektřinu místnímu energetickému podniku. Druhé se nachází v “hornaté západní oblasti” a dodává elektřinu 500 těžařům s celkovým výkonem 40 PH/s. Nedávná zpráva společnosti KPMG naznačila, že objem metanu vytvořeného na skládkách ve Spojených státech a v Kanadě může potenciálně napájet celou bitcoinovou síť a zajistit dostatečný těžební výkon.

Zdroj: Decrypt.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*