Tajemná velryba přesunula 36 000 000 dolarů v bitcoinech po deseti letech nečinnosti

Foto: Midjourney

V poslední době se stále častěji probouzí staré peněženky a přesouvají miliony dolarů v bitcoinech, které dříve nakoupily za zlomek ceny. Poslední významný přesun bitcoinu provedla peněženka, která nebyla aktivní přes deset let a přesunula své jmění na Pay-to-Taproot peněženku zřejmě kvůli zvýšení soukromí. Transakce obsahovala 1400 bitcoinů. 

Majitel jmění zřejmě zvyšuje míru anonymity

1400 bitcoinů bylo přesunuto na nový typ peněženky Pay-to-Taproot. Tento fork Taprootu uvedený v roce 2021 nabízí více soukromí a širší možnosti při utrácení bitcoinů. Majiteli většího množství bitcoinů tedy může zajistit bezpečí v případě, že by se rozhodl své jmění utratit nebo rozdělit například mezi dědice. Není to přitom jediná peněženka a hodně držitelů starých bitcoinů se v roce 2023 rozhodlo své jmění přesunout na novější verze peněženek. Tyto transakce sleduje twitterový účet Whale Alert, který od začátku roku upozornil na řadu podobných transakcí. Například v dubnu se probudila peněženka, která od 9. května 2011 neprovedla žádnou transakci. Po dvanácti letech pak majitel přesunul 400 bitcoinů v hodnotě 10,9 milionů dolarů a aktivita opět ustala.

Přesun prostředků může mít několik důvodů. Nejčastěji se samozřejmě jedná o zabezpečení prostředků, protože nové peněženky mohou nabízet větší zabezpečení kryptoměn. Může se také jednat o přesun na hardwarovou peněženku, které v počátcích bitcoinu nebyly dostupné. Nové verze peněženek nabízejí také zvýšenou míru anonymity, po které sahá stále více investorů. Někteří posílají na nové peněženky jen část prostředků a může se jednat například do rozdělení aktiv pro případ, že by se některá z peněženek stala cílem hackerského útoku. Některé z transakcí ale mohou být obyčejným nákupem. Lidé po celém světě mohou za kryptoměny kupovat automobily nebo dokonce i domy. 

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*