Tento model předpovídá cenu bitcoinu 10 milionů dolarů za bitcoin

Foto: Pixabay.com

Bývalý profesor fyziky Giovanni Santostasi přinesl nové informace o svém modelu nazvaném „power law” pro předpovídání ceny bitcoinu. Podle jeho odhadu by cena jednoho bitcoinu mohla dosáhnout 10 000 000 dolarů do roku 2045.

Model „power law” je založen na matematickém principu, kde jedna hodnota roste s určitou mocninou druhé hodnoty. Tento princip je znám jako mocninný zákon a je pozorovatelný v různých přírodních jevech a ekonomických situacích.

Santostasi poprvé prezentoval svůj model na subredditu r/Bitcoin v roce 2018, ale v lednu 2024 se dostal zase do popředí díky zmínce investičního youtubera Andrei Jeikha, který má 2,3 milionu odběratelů.

Podle Santostasiho by měla cena bitcoinu dosáhnout svého maxima 210 000 dolarů v lednu 2026, následně by však mohla klesnout na 60 000 dolarů.

Santostasi v diskusi s matematikem a investorem do bitcoinu Fredem Kruegerem zdůraznil, že jeho model „power law” nabízí předvídatelný vzorec pro vývoj ceny bitcoinu na delší časové období.

Na rozdíl od jiných modelů, jako je například stock-to-flow, je mocninný zákon logaritmický, což znamená, že cena bitcoinu nemusí neustále růst. Model také bere v úvahu výkyvy cen, které jsme mohli pozorovat mezi lety 2020 a 2023.

Krueger pak představil další matematické modelování mocninného zákona aplikovaného na bitcoin, který předpověděl, že cena jednoho bitcoinu bude 100 000 dolarů v příštích dvou letech. Dle jeho odhadu by tržní kapitalizace bitcoinu předstihla zlato do roku 2033, kdy by měla cena jednoho bitcoinu dosáhnout 1 milionu dolarů.

Přestože Santostasi a Krueger věří v sílu svého modelu, kritici upozorňují, že každý matematický model může být náchylný k chybám, protože nebere v úvahu náhodné události, které mohou mít vliv na cenu bitcoinu.

Zdroj: Cointelegraph

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 72 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*