Tether stojící za stablecoinem USDT investuje 1 miliardu dolarů do těžby bitcoinu v El Salvadoru

Foto: Midjourney

Společnost Tether se rozhodla investovat 1 miliardu dolarů do výstavby zařízení pro těžbu bitcoinu a výrobu obnovitelné energie. Ten buduje vláda El Salvadoru, kde je možné využít sopečnou energii ze země. Tether oznámil v poslední výroční zprávě velké zisky, které se zřejmě chystá investovat zpět do kryptoměn. Výstavbou tak velkého těžebního stroje by se El Salvador zařadil mezi 20 největších těžařů světa.

Sopečná energie má v těžbě velký potenciál

Investici do jednoho z největších těžebních zařízení světa oznámil Tether 5. června. S částkou 1 miliardy dolarů se společnost zapojila do první fáze výstavby tohoto miliardového projektu. Zároveň chce tímto krokem potvrdit svůj zájem o investice do těžby za pomocí obnovitelného zdroje energie. Sopečná energie je velkým zdrojem energie, na čemž chce El Salvador postavit celý projekt. Ve vybrané lokalitě v oblasti Metapan generuje tamní sopečná aktivita 241 megawattů obnovitelné energie. Tether chce při výstavbě pomoci svými znalostmi v oblasti energetiky a výstavby infrastruktury těžebního zařízení. K investici se později vyjádřil také technický ředitel společnosti Tether Paolo Ardoino.

Foto: Pixabay.com

Podle něj představuje projekt Volcano Energy jednu z nejrevolučnějších iniciativ v oblasti těžby kryptoměn a výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Sám El Salvador má, podle Ardoina, velký potenciál stát se bitcoinovou zemí číslo jedna. Pro společnost Tether, mající svůj hlavní token na Ethereu, se může zdát oblast obnovitelné energie zbytečná. Zdá se ale, že chce firma investovat do projektu, ve kterém vidí velký potenciál. Není to také první projekt podobného rázu, do kterého Tether investoval. Minulý měsíc firma investovala do výroby obnovitelné energie a těžby kryptoměn v Uruguayi. El Salvador zároveň připravuje regulační zázemí, aby těžba a obchodování s kryptoměnami byla v této zemi co nejsnazší. 

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*