Těžař z počátku bitcoinu mohl být miliardář, své bitcoiny ale už dávno prodal

Foto: Midjourney

Martti Malmi je softwarový inženýr a jeden z prvních uživatelů Bitcoinu. Byl jedním z prvních aktivních těžařů a těžil mezi lety 2009 – 2011. Nicméně, do roku 2012 prodal všechny své bitcoiny. Bylo jich neuvěřitelných 55 tisíc.

Prodělal, protože neznal HODLování

Tento bitcoinový průkopník přiznal na svém účtu na Twitteru, že by aktuálně byl miliardářem, kdyby si nechal všechny své vytěžené mince. Bitcoiny, které vytěžil během jednoho a půl roku by dnes měly hodnotu 1,5 miliardy dolarů. Martti Malmi se tak mohl zařadit mezi nejbohatší bitcoinery na světě, protože tento finský programátor těžil pod přezdívkou “sirius-m” už v počátcích bitcoinu. Tehdy bylo možné těžit bitcoiny na běžných počítačích a za jeden blok si těžaři rozdělovali 50 bitcoinů. V té době navíc neexistovaly mining pooly a každý těžař tedy pracoval pouze na sebe. Mezi lety 2009 – 2011 tedy vytěžil Malmi 55 tisíc bitcoinů, což představuje 0,25 % z celkového počtu 21 milionů bitcoinů. Všechny tyto bitcoiny vytěžil na svém pracovním notebooku. Dnes již nepředstavitelná věc. 

crypto
Foto: Pixabay.com

Dnes by se Martti Malmi mohl zařadit mezi nejbohatší bitcoinery po boku velkých burz a korporací. Malmi opustil bitcoin jen krátce poté, co Satoshi Nakamoto zmizel z veřejného prostoru. Mezi největší držitele bitcoinů v současnosti se řadí CEO Binance Chnagpeng Zhao. Ten je považován za největšího známého držitele bitcoinů s majetkem ve výši 65 miliard dolarů. Známá dvojčata Cameron a Tyler Winklevossovi tvrdí, že každý drží zhruba 4 miliardy dolarů v bitcoinech. Malmi tehdy prodal své bitcoiny v za cenu mezi 15 – 30 dolary a svého rozhodnutí nelituje. Tehdy byl prý velmi pyšný na to, že byl schopen si ve věku 22 let pořídit vlastní dům. Na koupi domu tehdy prodal více než 10 000 bitcoinů. Část mincí si ale ponechal a tvrdí, že je dnes aktivním HODLerem. Martti Malmi je také zakladatelem fóra BitcoinTalk a nyní patří do skupiny 9 000 členů bitcoinové klubu na LinkedIn. Aktuálně pracuje jako vývojář Nostr klienta Iris.to.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*