Tito kryptobaroni mohou v příštím roce skončit ve vězení

Foto: Flickr

Někteří lidé považovaní za titány odvětví před rokem 2022 čelí ve Spojených státech trestnímu stíhání. Prozatím samozřejmě není jasné, zda osoby uvedené níže skončí ve vězení (snad jen kromě Sama Bankman-Frieda, který to má téměř jisté) nebo zda se jim podaří svoje činy obhájit. Jedná se ale o šéfy kryptoměnových společností, kterým odnětí svobody minimálně hrozí.

Slavné tváře mající našlápnuto do vězení

Prvním jménem, které jistě musíme zmínit je Sam Bankman-Fried. Tento mladík je ve vězení už od chvíle, kdy soudce rozhodl, že se pokoušel zastrašit svědka. Jednalo se bývalou přítelkyni a generální ředitelku společnosti Alameda Research Caroline Ellisonovou. Očekává se, že bude odsouzen v březnu 2024. Podle klasifikace obvinění, ze kterých byl SBF shledán vinným, hrozí bývalému šéfovi burzy FTX více než 100 let vězení.

Nedávným překvapením bylo také odstoupení šéfa burzy Binance Changpeng Zhaa a jeho následné přiznání k vině a zaplacení pokuty 4,3 miliardy dolarů. První rozsudek v tomto případu má být vynesen v únoru 2024 a za porušení zákona hrozí bývalému šéfovi Binance až 18 měsíců vězení. Oproti možnému trestu pro SBF se jedná pouze o zlomek trestu. CZ odstoupil z pozice šéfa Binance, aby jeho soudní spor nepoškodil jméno společnosti. 

Nedávno policisté dopadli také Do Kwona, spoluzakladatele společnosti Terrafrom Labs. Do Kwon vypustil algoritmický stablecoin Terra Luna, který se “porouchal” a spal téměř na nulu. O své peníze tehdy přišla řada investorů a Do Kwon se rychle schoval. Byl nakonec dopaden v Černé Hoře a čeká, zda bude vydán do spojených států. 

V příštím roce hrozí pobyt ve vězení také Alexi Mashinskému, který byl svého času generálním ředitel Celsius Network. Krachem jeho projektu Celsius přišli uživatelé o miliardy dolarů. Soudní proces s Mashinským, který má začít v září 2024, bude jedním z mála veřejných vystoupení bývalého generálního ředitele od vyhlášení bankrotu společnosti Celsius v červenci 2022.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*