Ukradené kryptoměny z FTX se začaly hýbat v době, kdy začíná soud se Samem Bankman-Friedem

Foto: Midjourney

Podezřelé pohyby se na peněženkách hackerů stojících za loňským útokem na FTX objevují ve stejnou chvíli, kdy jde její šéf před soud. V sérií několika transakcích přesunuli hackeři kryptoměny v hodnotě milionů dolarů. Na převody upozornila na X společnost Lookonchain zabývající se analýzou blockchainů. Hackeři stojící za útokem na FTX přesunuli v posledních několika dnech 22 500 etherů, což podle aktuálního kurzu odpovídá přibližně 37 milionům dolarů.

Převody začaly už v pondělí

Je opravdu zajímavé, že se hackerská peněženka probudila k životu právě ve chvíli, kdy šéf vykradené burzy stane před soudem se sedmi obviněními. Tomu hrozí více než 100 let vězení, pakliže bude shledán vinným ve všech sedmi bodech obžaloby. Hack na burzy FTX v jejím posledním tažení byl jedním z největších v minulém roce a ztráta se odhaduje na více než 350 milionů dolarů. Hackeři zaútočili krátce poté, co SBF požádal o ochranu před věřiteli. Podle vyšetřování společnosti Chainalysis byly ukradené prostředky původně převedeny z Etherea do bitcoinu prostřednictvím decentralizované služby RenBridge.

Totožnost hackera do dnešního dne nebyl odhalena a sám SBF v jednom rozhovoru připustil, že přístup k soukromým klíčům uživatelů mohl získat například bývalý zaměstnanec. Na případu pracovalo americké ministerstvo vnitra, které se snažilo vyšetřit krádež kryptoměn a označit pachatele. Ani to ale nedokázala potvrdit, zda se jednalo o hackerský útok nebo insider job. John J. Ray III, muž, který dostal FTX na starosti po SBF odhalil, že společnost FTX uchovávala soukromé klíče svých peněženek nezašifrované a bez jakýchkoliv bezpečnostních opatření. Hackeři se v tomto případě chovají opravdu podivně, protože nedává smysl, aby své prostředky přesouvali ve chvíli, kdy je SBF a burza FTX opět středem pozornosti během soudního procesu.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*