Ukradl a ztratil 3 milardy dolarů v bitcoinech

Foto: Starryai

V roce 2012 došlo na darkwebu k odcizení 50 tisíc bitcoinů, což mělo hodnotu přes 3 miliardy dolarů. Po sedmi letech však přišla změna, když Jimmy Zhong zavolal na linku 911, aby nahlásil vloupání a odcizení bitcoinů v hodnotě několika stovek tisíc dolarů. Zhong, počítačový expert s autismem, nechtěl přivolat zdravotní pomoc, ale chtěl policii informovat o krádeži.

I přes sofistikovaný bezpečnostní systém ve svém domě se Zhongovi vyšetřování nedařilo. Nakonec se obrátil na soukromou vyšetřovatelku Robin Martinelli, která odhalila, že Zhongovo kamarádství bylo většinou umělé a lidé kolem něj ho využívali. Zhong, známý svým luxusním životním stylem, tvrdil, že získal bitcoiny těžbou v roce 2009.

V září 2019 vyšetřovatelé objevili chybu v činnosti hackera, který ukradl bitcoiny v roce 2012. Společně se společností sledující blockchain odhalili transakci, která vedla k Jimmy Zhongovi. IRS a athénská policie vytvořily plán a během setkání se Zhongem v jeho domě odhalili jeho zapletení v původní krádeži. Zhong byl zatčen, přiznal se k podvodu a byl odsouzen na rok a jeden den od 14. července 2023. Jeho ukradené bitcoiny byly zabaveny americkou vládou.

Zhongův právník tvrdil, že vláda nebyla poškozena jeho chováním a že by za ukradené mince získala jen malou část jejich hodnoty, kdyby nebyly odcizeny.

Zdroj: CNBC

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*