Unikly screenshoty interní komunikace zaměstnanců Binance. Sdílela je Komise pro cenné papíry vyšetřující burzu

Foto: Midjourney

Šéf společnosti Binance Changpeng Zhao tvrdě odsoudil krok americké Komise pro cenné papíry a burzy, která sdílela na internetu screenshoty ze zpráv mezi zaměstnanci Binance. CZ označil ve svém vyjádření toto chování za absurdní a připravuje právní kroky. Ve zprávách dva zaměstnanci řeší, zda Binance nelegálně provozuje burzu cenných papírů a neformálně to i uznávají.

Zaměstnanci diskutovali o prodeji BNB tokenů

Screenshoty zpráv se týkají bývalého zaměstnance Sama Lima a vedoucího oddělení obchodního rozvoje s přezdívkou Alvin. Ve svých soukromým konverzacích oba diskutovali o prodeji všech svých BNB tokenů před předpokládaným poklesem ceny a neformálně také přiznali, že provozují nelegální burzu cenných papírů. Nutno dodat, že zprávy zveřejněné SEC jsou staré pět let a šéf Binance považuje jejich zveřejnění za absurdní. CZ také poznamenal, že i když byl chat mezi Limem a Alvinem osobním názorem starým pět let, způsobí značné škody v reputaci firmy. Vyzval také zaměstnance, aby si dávali pozor na svou chatovací historii, protože by se mohla znovu ocitnout v rukou úředníků bojujícím proti firmě.

Podle CZ Binance spolupracuje s vyšetřovateli, kteří si vyžádali chatovací historii a vše, co zaměstnanci napíší prostřednictvím firemní aplikace může být jednoho dne použito u soudu. Mezitím SEC podává už 13 obvinění proti Binance a jejímu šéfovi. Týkají se provozování nelegální burzy a porušení federálních zákonů o cenných papírech. Hlavním problémem SEC je aktuálně token BNB a stablecoiny BUSD, které Binance vydává a SEC je považuje za cenné papíry. Dále se Binance neregistrovala jako obchodní společnost a nedodržela předpisy pro registraci burzy. SEC navíc rozkryl sérii podivných transakcí v řádech miliard dolarů, které proudily přes účty šéfa Binance. Changpeng Zhao všechna obvinění odmítá a tvrdí, že prostředky uživatelů mají jasnou historii a nebylo s nimi nakládáno proti předpisům.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*