V roce 2024 bude stát bitcoin 500 tisíc dolarů, tvrdí analytici

Foto: Starryai

Nedostatek bitcoinu se s dubnovým snížením o polovinu zvýší. To podnítilo analytiky do režimu predikce cen bitcoinu. Někteří analytici tak očekávají masivní nárůst ceny bitcoinu. Předešlý víkend technický analytik bitcoinu a tvůrce modelu stock-to-flow „PlanB“ řekl, že po snížení na polovinu „bude bitcoin vzácnější než zlato a nemovitosti“.

Dodal však, že by ho nepřekvapilo, kdyby tržní kapitalizace bitcoinu, v současnosti méně než 1 bilion dolarů, zůstala pod zlatem, které je aktuálně méně než 10 bilionů dolarů.

S některými základními matematikami a předpoklady to znamená cenu bitcoinu vyšší než 500 000 USD vydělením tržního stropu 10 bilionů USD 20 miliony coinů. Aby se však tržní kapitalizace bitcoinu desetinásobně zvýšila, vyžadovalo by to masivní příliv čerstvého kapitálu, který se vzhledem k současnému klimatu nezdá úplně pravděpodobný. Nárust ceny se tak čeká spíše postupně ke konci roku 2024.

4. února se analytik znovu odvolával na svůj model S2F s odkazem na bitcoinový 200týdenní klouzavý průměr, který je 31 000 USD. Bitcoin nikdy předtím neklesl pod 200wma. Z krátkodobého hlediska identifikoval analytik „CryptoHamster“ vzestupný vzor vlajkového grafu. Řekl, že útěk hrozí, že bude horší, ale vzestup by mohl posunout ceny na 45 550 USD.

Také Antoni Trenchev, spoluzakladatel a řídící partner společnosti Nexo zabývající se digitálními aktivy, říká, že bitcoin v roce 2024 bude stát minimálně 100 tisíc dolarů.

Zdroj: CNBC, CryptoPotato

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*