Včelař ztratil přístupová hesla k 55 milionům euro v bitcoinech

Foto: Starryai

Věnuje se ilegálnímu obchodování s drogami a vydělává miliony. Ir Clifton Collins, který se stal bohatým díky využívání kryptoměny jako jeden z prvních dealerů ve velkém, však o své bohatství přišel tím nejhloupějším způsobem.

Před několika lety měl dilema, kam uložit přístupové údaje ke svým těžce vydělaným 55 milionům eur v kryptoměně bitcoin, což představovalo přes 1,3 miliardy korun. Collins nechtěl spoléhat na virtuální adresáře hesel ani na osobní zápisníčky či trezory, a tak zvolil tradičnější metodu. Vytiskl si všechna svá hesla a přístupové kódy na jeden papír formátu A4.

Tento papír poté zmuchlal a schoval do hliníkové rukojeti starého rybářského prutu. Ten nakonec skončil mezi ostatním nepořádkem v jeho pronajatém domě u irského města Galway. Ovšem krátce poté byl Collins zatčen a odsouzen na pět let vězení. V jeho autě policie objevila marihuanu v hodnotě dvou tisíc euro. Když se dlouho neukazoval doma, majitel domu nechal jeho věci vyhodit ven, a tak miliardový prut s hesly skončil na irské skládce.

Collinsovi, který si za své nelegální činnosti odpykával trest pěti let, byly jeho miliony zabaveny. Považuje to za férový trest za vlastní hloupost. Jeho investice do kryptoměn na začátku boomu byly nyní ztraceny a čekají ho další soudní procesy.

Mimo své nelegální aktivity se Collins věnoval rybaření a včelaření ve volném čase. V roce 2005 ale přešel z včelaření na pěstování marihuany, což se mu nakonec stalo osudným.

Zdroj: The Guardian

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 72 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*