Více než polovina dospělých v Turecku vlastní kryptoměny. Může za to obrovská inflace tamní měny

Foto: Midjourney

Podle zprávy ze studie burzy KuCoin vlastní více než polovina dospělých v Turecku nějaké kryptoměny. Může za to především velká inflace tamní měny, která vůči dolaru téměř ztratila svou pozici. Zpráva také uvádí, že za posledních 18 měsíců se v Turecku zvýšil podíl kryptoměnových investorů ze 40 % na 52 %. Velký podíl na rostoucím počtu uživatelů mají také ženy, které v Turecku začíná do kryptoměny investovat stále více.

V Turecku hojně investují i ženy

KuCoin u investorů zkoumal nejen rozložení portfolia a investovanou částku, ale také pohlaví. Díky tomu zjistil, že v Turecku investuje do kryptoměn stále více žen. Například ve věku 18 – 30 let tvoří celých 47 % investorů ženy. Konkrétně v turecku ses tedy kryptoměny stávají oblíbeným investičním nástrojem a uchovatelem hodnoty, protože běžně do digitálních měn investují především technicky založená mužská populace. Nemalý podíl na investicích do kryptoměn v Turecku mají také ženy nad 45 let, které tvoří 37 % všech investorů nad 45 let. Turecko má dlouhodobě problém s inflací tamní měny, jejíž pozice proti dolaru oslabuje už od roku 2010. 

Foto: Midjourney

Informace od KuCoin dále ukazuje, že se 31 % nových kryptoměnových investorů v Turecku připojila až v tomto roce. Co se týče objemu investovaných do kryptoměn, 36 % dotázaných potvrdila, že má investováno více než 100 000 lir, což je aktuálně něco okolo 85 000 Kč. Navíc více než 37 % dotázaných investorů nakupuje kryptoměny pravidelně už dva roky, což naznačuje výbornou adopci kryptoměn v Turecku. KuCoin rozdělil investory také podle záměru a očekávání a zjistil, že 58 % lidí investovalo do kryptoměn s vidinou zbohatnutí v budoucnu, 37 % z důvodu uchování hodnoty jejich úspor, 25 % dotazovaných do kryptoměn diverzifikovalo své portfolio a 17 % věří v rychlý zisk a považují investici do kryptoměn za výbornou sázku. Podle průzkumu má 71 % investorů na svém portfoliu bitcoin a Ethereum.

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*