Vitalik Buterin poslal 500 etherů do začínajícího DeFi protokolu

ethereum
Foto: Pixabay.com

Zakladatel Etherea Vitalik Buterin se opět stal středem pozornosti poté, co poslal 500 etherů do neznámého DeFi protokolu. Zaujal tím různé krypto detektivy, kteří se ihned vydali po stopách transakce.

Gamblil Buterin se stablecoiny?

Jako první si zajímavé transakce všimla bezpečnostní firma PeckShield, která na ni upozornila na svém Twitteru. Krypto detektivové z této firmy odhalili, že peněženka pod kontrolou Vitalika Buterina převedla 500 etherů na DeFi protokol Reflexer. Tento decentralizovaný protokol umožňuje vytvářet stablecoiny výměnou za ethery. Protokol vydává token RAI, který běží na Ethereu a měl by reflektovat stav krypto trhu. Není tedy vázán na dolary ani ethery, snaží se být ovlivněno pouze samotným trhem. Podle firmy PeckShield použil Buterin svých 500 etherů na akumulaci tokenů RAI. Analýza blockchainu dále ukázala, že Buterin použil ethery k získání 150 000 tokenů RAI. Ty následně vyměnil za 378 500 USD a 50 000 DAI. 

Pokud se podíváte na Etherscan na obě transakce zjistíte, že Buterin zaplatil za zpracování více než 200 dolarů. Je tedy možné, že se Buterin chtěl svézt na deppegu stablecoinů USDC a DAI a nakoupit jich velké množství ve chvíli, kdy nestály přesně jeden dolar. Například USDC se po pádu banky SVB propadl až na hodnotu 0,88 dolarů. Otázkou ale zůstává, zda má takové obchodování Vitalik Buterin zapotřebí. Jeho kryptoměnové mění v etheru je dostatečně velké na to, aby musel gamblit s altcoiny. Může se tak jednat o investici do nového stablecoin RAI a podporu jeho likvidity. Obě transakce se udály v průběhu několika málo hodin. Vypadá to, že Buterin nejdříve koupil 100 000 tokenů RAI, pár hodin na to poslal do protokolu další ethery, které vyměnil za dalších 50 000 RAI. Aktuálně má tento token hodnotu 62 Kč.

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*