Vyhodil disk s bitcoiny na skládce odpadků v hodnotě 6 miliard korun

Foto: Starryai

Smutný příběh Jamese Howellse se stal známým v souvislosti se strmým růstem ceny bitcoinu. V roce 2009 britský technologický expert na svém běžném notebooku vytěžil 7 500 bitcoinů, což by dnes mělo hodnotu přes 6 miliard korun. Bohužel však omylem vyhodil pevný disk s klíči k těmto bitcoinům, a nyní je jeho digitální poklad pohřben několik metrů pod povrchem skládky v anglickém Walesu.

Kuriozní je, že v době, kdy Howells disk vyhodil, měly jeho bitcoinové mince již hodnotu několika milionů dolarů, avšak on o tom vůbec nevěděl. Po rozlité limonádě rozebral svůj starý notebook, prodal jeho části a disk odložil. V běhu rodinných záležitostí si myslel, že vše důležité má zálohované, a tak se bitcoiny dostaly do odpadkového koše.

Až později, když začal slyšet o úspěších jiných lidí v bitcoinovém obchodování, si uvědomil, co ztratil. Bohužel bylo již pozdě, protože disk s klíči byl hluboko pod zemí na skládce. Cena jeho bitcoinů od té doby ještě prudce vzrostla, a v době psaní článku měly hodnotu 6,4 miliard korun.

Navzdory enormní hodnotě svého digitálního pokladu si Howells uvědomuje, že obnova je složitý a nákladný proces. Moderní skládka přináší ekologické problémy, a i přesto, že by investice byla velká, je projekt spojený s vysokým rizikem. Přesto se rozhodl zkusit najít disk na skládce a obnovit svůj ztracený majetek.

Původní velikost Howellsova bitcoinového pokladu mohla být ještě větší, ale jeho přítelkyni rušil hluk notebooku během těžby, a tak ho na její naléhání přestal používat. Co se stalo s jejich vztahem od té doby, není jasné. Je zřejmé, že pro Jamese Howellse se jeho rozhodnutí stalo osudným a zanechalo ho s neuvěřitelnou ztrátou, kterou se teď s nadějí na obnovu snaží překonat.

Zdroj: Guardian

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*