Vyplatí se investovat do Etherea?

Foto: Pixabay.com

Ethereum je po Bitcoinu druhou nejznámější kryptoměnou a pro mnoho lidí je také mnohem dostupnější, protože se jeho hodnota v současnosti pohybuje zhruba na desetině toho, za co byste pořídili Bitcoin. Vyplatí se ale do něj investovat a jaké jsou současné trendy v jeho síti? Přesně na tyto otázky se zaměříme na následujících řádcích.

Ethereum není tak volatilní jako Bitcoin, přesto je rizikové

Jedním z hlavních faktorů pro to, zda budete či nebudete investovat, je nepochybně volatilita zvoleného aktiva, tedy to, jak se jeho hodnota pohybuje v čase. Kryptoměnový trh je svou vysokou volatilitou přímo pověstný a Ethereum rozhodně není žádnou výjimkou, přesto je jeho proměnlivost v čase o něco nižší než u Bitcoinu.

Jednotka Etherea se v současné době (listopad 2022) pohybuje okolo 30 000 Kč, avšak ještě před rokem byste za ni nedali méně než 100 000 Kč. I na Ethereu se podobně jako na Bitcoinu (a ostatně i všech kryptoměnách) velmi negativní měrou podepsaly události z posledních let. Hlavní výhodou Etherea však je, že je jeho síť propojena s celou řadou NFT projektů a díky The Merge má aktuálně pravděpodobně největší potenciál k růstu, protože se zbavilo závislosti na výpočetní energii těžařů.

Jaký je trend cen Etherea?

Otázkou spíše je, jaký trend chcete sledovat. Při meziročním srovnání bychom zjistili, že ti, jež do Etherea investovali v roce 2021, v současné době přišli o přibližně 70 % hodnoty své investice. Podíváme-li se však na pětiletý vývoj, zjistíme, že Ethereum vzrostlo o více než 185 % a celkově se zhodnotilo o více než 10 000 %. S novými technologiemi, které Ethereum využívá má rozhodně našlápnuto k tomu, aby dále rostlo a nyní může být ideální doba k jeho nákupu. Všechno má však své ale.

Vyplatí se tedy investice do Etherea?

Podobně jako u Bitcoinu můžete investici do Etherea opřít o aktuální dění, což u menších kryptoměn příliš nejde. Dlouhodobé hledisko také napovídá, že by se investice do něj mohla vyplatit, což podporuje i současný stoupající trend. Na druhou stranu v této nepřehledné době visí otazník nad některými z největších krypto burz, jejichž pád by jistě Ethereem pořádně otřásl. Vždy se proto před investicí co nejvíce informujte a jestliže si nemůžete dovolit případnou ztrátu, raději se ohlédněte po méně náročném řešení.

Zdroj: ethereum.org

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*