Záhadná bitcoinová peněženka se stala třetím největším držitelem na světě během tří měsíců

Foto: Midjourney

Neznámá peněženka nashromáždila za poslední tři měsíce bitcoin v hodnotě více než 3 miliardy dolarů. Na peněžence se aktuálně nachází 118 300 bitcoinů a nikdo nemá tušení, kdo je majitelem tohoto obrovského jmění. O to podivnější peněženka je, že nakoupila tak velké množství bitcoinů v dost krátkém čase.

Neznámá peněženka je třetí největší na světě

Podle údajů dostupných na platformě Blockchain.com přijala peněženka první bitcoiny 8. března. Během následujících tří měsíců a dvou týdnu pak nashromáždila neuvěřitelných 118 000 bitcoinů, což při současné ceně představuje přibližně 3 miliardy dolarů. Takové množství bitcoinů samozřejmě přitáhlo pozornost uživatelů kryptoměn. To nejjednodušší vysvětlení by mohlo být takové, že některá z velkých světových burz přesouvá část prostředků na novou peněženku. Řada uživatelů ale věří, že se jedná o první bitcoinovou peněženku společnosti Black Rock, která připravuje bitcoiny pro případ schválení její ETF. Tato teorie ale není založena na žádných reálných důkazech a jedná se pouze o dohady. 

Podle serveru BitInfoChars vlastní první dvě největší peněženky na světě Binance a Bitfinex. Jedná se o cold wallets s prostředky burz. Na třetím místě se teď nově objevila ona záhadná peněženka s neznámým vlastníkem. S teorií, že peněženka patří společnosti Black Rock ale lze souhlasit také. Obchodní gigant se postaral o rozruch v bitcoinovém světě 15. června, když oznámil podání žádosti o bitcoinové ETF. Pokud projde schválením Komise pro cenné papíry a burzu, bude prvním ETF svého druhu ve Spojených státech. Informace o možném ETF přesvědčila řadu analytiků, že cena bitcoinu v následujících měsících výrazně vzroste. Někteří předpovídají cenu až 150 tisíc dolarů za jeden bitcoin. V současnosti se ale cena propadla po několika týdnech, kdy se držela okolo 30 000 dolarů.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*