Zapomeňte na důchod: Jak se stát kryptomilionářem za pomoci státní podpory k nákupu bitcoinu

Foto: Starryai

Budoucí generace seniorů mohou přivítat do důchodu nejen klid a pohodu, ale také balík peněz získaných prostřednictvím kryptoměn. Nový mechanismus, který od ledna vstupuje do hry, má za cíl rozšířit možnosti důchodového spoření ve třetím pilíři. Tento inovativní produkt, nazvaný Dlouhodobý investiční produkt, by měl povzbudit občany k odvážnějším investicím a úsporám s nadějí na větší finanční zisky. Tato iniciativa reaguje na demografické změny a očekávané vlivy na důchodový systém, přičemž stát podporuje investice s určitými daňovými výhodami a zároveň klade důraz na individuální kontrolu a zodpovědnost.

Pro rok 2024 přichází do penzijního připojištění řada novinek a výhod. Od ledna si mohou občané využít výhodnější daňové sazby pro odpočty až do výše 48 000 Kč. Dále mají možnost sjednat dvě smlouvy penzijního spoření, což zjednodušuje přechod mezi různými typy spoření. Nově je také k dispozici alternativní fond, který, přestože nese vyšší riziko, slibuje také vyšší výnosy. Pro účastníky je teď jednodušší přejít mezi různými penzijními společnostmi, což zjednodušuje administrativu spojenou s penzijním spořením.

Od července se mění i státní příspěvky, které budou sjednoceny na jednotnou sazbu. Stát bude přispívat 20 procenty ke každé měsíčně uložené částce mezi 500 a 1700 korunami. Tato změna znamená, že účastníci dostanou pevných 20 procent příspěvku od státu bez ohledu na výši uložené částky. Maximální státní příspěvek je stanoven na 340 korun, což odpovídá 20 procentům z horní hranice uložené částky.

Jednou z nejnovějších inovací je zavedení Dlouhodobého investičního produktu, který umožňuje evidovat různé druhy aktiv jako akcie, dluhopisy, podíly v investičních fondech nebo zajišťovací deriváty. Tyto produkty jsou nabízeny regulovanými finančními institucemi pod dohledem České národní banky.

Tento nový přístup umožňuje občanům poprvé využít státní podpory i pro investice do kryptoměn. S nedávným schválením americké Komise pro cenné papíry a burzy, která povolila 11 investičních fondů zaměřených na bitcoin obchodovaný na burze (ETF), se může očekávat ještě širší nabídka investičních možností v budoucnosti.

Zdroj: Echo, E15, Kurzy

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 72 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*