10 nejbohatších lidí držící kryptoměny

Foto: Starryai

Kryptoměny změnily dynamiku bohatství, odhalují nové hrdiny a stávají se symbolem moderní prosperity. Od chvíle, kdy bitcoin poprvé začal získávat popularitu, svět viděl vznik nových miliardářů, jejichž jmění jsou pevně spojena s digitálními aktivy. Zde je seznam 10 nejbohatších lidí, kteří dnes drží kryptoměny:

  1. Satoshi Nakamoto – Identita za tímto jménem je stále zahalena tajemstvím, ale podle odhadů vlastníkem asi milionu bitcoinů. Pokud by zůstal aktivní, mohl by být nejbohatším jednotlivcem na světě.
  2. Vitalik Buterin – Zakladatel kryptoměny Ethereum drží obrovské množství ETH, což ho dělá jedním z nejbohatších lidí v kryptosvětě.
  3. Cameron a Tyler Winklevossové – Bratři Winklevossové jsou známí svou předvídavostí v investicích do kryptoměn. Drží velké množství Bitcoinu a Ethereumu.
  4. Changpeng Zhao (CZ) – Zakladatel a generální ředitel Binance, jedné z největších kryptoměnových burz na světě. Drží značné množství různých kryptoměn.
  5. Chris Larsen – Spoluzakladatel Ripple Labs, společnosti stojící za kryptoměnou XRP. Larsenova hodnota je pevně spojena s hodnotou XRP.
  6. Barry Silbert – Zakladatel Digital Currency Group, která vlastní Grayscale Investments, největší kryptoměnový fond na světě.
  7. Matthew Roszak – Investiční kapitán a jeden ze zakladatelů Tally Capital, společnosti specializující se na blockchainové technologie a kryptoměny.
  8. Tim Draper – Americký venture kapitán známý svými investicemi do kryptoměn a technologických startupů.
  9. Michael Novogratz – Bývalý hedgeový fondový manažer, který nyní investuje do kryptoměn a blockchainových projektů.
  10. Brock Pierce – Americký podnikatel a investiční kapitán, který je známý svými aktivitami v kryptosvětě a blockchainových projektech.

Tyto osobnosti jsou symbolem rychle rostoucího vlivu kryptoměn a blockchainových technologií na moderní ekonomiku. Jejich úspěchy nejen ukazují na možnosti digitálního bohatství, ale také představují novou generaci podnikatelů, kteří mění tradiční paradigma investic a bohatství. Budoucnost kryptoměn a blockchainu zůstává nejistá, ale jedna věc je jistá – ti, kdo investují a věří v tuto technologii, mají potenciál stát se novými titanů ekonomiky.

Zdroj: Techopedia

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 62 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*