Během 3 dnů vydělal statisíce dolarů díky prodeji virtuálních koček

Foto: Starryai

Krytpoměny bitcoin nebo ethereum se již staly spíše investičními příležitostmi než prostředky pro reálné platby v běžném světě. V minulosti vznikl zajímavý projekt s názvem Crypto Kitties, který vychází z populárního konceptu koček na internetu. Skupina vývojářů přišla s myšlenkou, že lidé by mohli chtít investovat své virtuální peníze do propracovaných virtuálních koček.

Tato zdánlivě jednoduchá myšlenka se rychle rozrostla a po pouhém měsíci existence bylo do projektu Crypto Kitties investováno přes 20 milionů dolarů. Je však důležité poznamenat, že platidlem v tomto světě jsou pouze ethery. Vývojáři se také snaží přiblížit kryptoměny veřejnosti prostřednictvím animovaných koček, které mají několik praktických využití.

Existuje obrovské množství různých koček, které mohou vzniknout kombinací existujících. Každá nová kočka zdědí od svých rodičů více či méně vzácné vlastnosti, což ovlivňuje její hodnotu na trhu. Největší zájem je samozřejmě o kočky první generace, které jsou nejvzácnější a někteří lidé jsou ochotni investovat desítky tisíc dolarů, aby je vlastnili.

Zábavná hra se však rychle proměnila v lukrativní podnikání. Prvních 100 zakladatelských koček, vytvořených vývojáři k získání kapitálu bylo původně prodáváno za 250, 50 až 10 kusů etheru. Tyto kočky se však rychle vyprodaly jako investiční příležitost a uživatel známý jako Dapper Kittie byl ve správný čas na správném místě. I když se do světa kryptoměn dostal již v roce 2012 a původně nevnímal kočky jako důležitou záležitost, pozorně sledoval vývoj na trhu a nakoupil několik zakladatelských koček.

Nakonec se Dapper Kittie dostal i na sekundární trh a během tří dnů díky chytrým obchodním tahům vydělal 462 kusů etheru, které měly v tu chvíli hodnotu přibližně 210 tisíc dolarů. Jeho úspěch ukazuje, jak se zdánlivě nevinná hra může proměnit v lukrativní podnikání a Dapper Kittie se stal příkladem toho, že v kryptosvětě může být budoucnost připraveným jednotlivcům.

Zdroj: Cointelegraph

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*