Binance přestane v roce 2024 podporovat svůj vlastní stablecoin BUSD. Už propaguje nový

Foto: Midjourney

Největší burza světa Binance oznámila, že v roce 2024 vyřadí z obchodování 8 párů spojených s jejich stablecoinem BUSD. Binance to oznámila ve svém středečním příspěvku na platformě X. Burza chce zřejmě postupně přestat používat BUSD, protože vydavatelská firma Paxos již nemůže nové tokeny stablecoinu vydávat. 

Binance přestane nabízet vlastní stablecoin BUSD

Ve středečním příspěvku na platformě X Binance oznámila zrušení podpory hned několika párů obchodovaných s BUSD. Jedná se o AMB/BUSD, DASH/BUSD, FIDA/BUSD, HARD/BUSD, HOT/BUSD, IOST/BUSD, NULS/BUSD, PORTO/BUSD a REQ/BUSD. Tyto páry budou odstraněny 7. září a do 9. září uzavře burza všechny pozice uživatelů, provede automatické vypořádání a zruší všechny čekající příkazy na těchto obchodních párech. Binance doporučila svým uživatelům, aby své pozice uzavřeli a včas převedli svá aktiva na Binance peněženku. Vypadá to tedy, že Binance postupně vypíná stablecoin BUSD, jehož tokeny nemůže po zásahu orgánů společnosti Paxos vydávat. Už dříve se na X objevovaly příspěvky uživatelů, kteří sdíleli vyskakovací okno z Binance, informující o postupném zrušení podpory stablecoinu BUSD.

Problém se stablecoinem BUSD vznikl v únoru letošního roku, kdy newyorské ministerstvo finančních služeb zakázalo společnosti Paxos vydávat další tokeny BUSD. Úřad následně uvedl, že příkaz vydal v důsledku nevyjasněných otázek ohledně finančního vztahu mezi firmami Paxos a Binance. Později se ukázalo, že Komise pro cenné papíry a burzu poslala společnosti Paxos předžalobní výzvu. SEC považovala stablecoinu BUSD za neregistrované cenné papíry. Spolupráce Binance a Paxos skončila 21. února a od té doby nové stablecoiny do ekosystému BUSD už nepřibývají. Binance zároveň propaguje nový stablecoin s názvem First Digital USD (FDUSD), který vydává hongkongská společnost First Digital Group. Stablecoin společnosti byl jako první uveden právě na Binance.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*