Binance údajně využívala sankcionované banky k obsloužení ruských zákazníků

Foto: Midjourney

Binance údajně využívalo sankcionované banky pro obsloužení ruských zákazníků a převod prostředků mezi ruskými subjekty. Má se jednat až o pět bank, které jsou aktuálně na sankčním seznamu západních zemí v důsledků invaze Ruska na Ukrajinu. S odvoláním na nejvyšší měnový úřad v Rusku to uvedl deník Wall Street Journal. Rusové údajně zobchodovali zhruba 428 milionů dolarů v P2P transakcích během posledních pěti měsíců. 

Binance porušení sankcí popírá

V loňském roce zavedlo několik předních zemí, včetně Spojeného království, sankce proti ruským bankám a osobám s velkým majetkem. Také Binance v této době oznámila omezení svých služeb v Rusku. V reportáži deníků Wall Street Journal se ale tvrdí, že někteří zaměstnanci Binance informovali uživatele na Telegramu, že kryptoměnová burza ve skutečnosti nebude uplatňovat obchodní omezení na ruské klienty. O tichém zrušení omezení pro ruské klienty informovalo několik předních zpravodajských portálů. Od té chvíle tedy uživatelé v Rusku opět mohli vkládat na burzu rubly, eura i britské libry pomocí platebních karet vydaných ruskými bankami. Binance zrušila také limit na zůstatek vyšší než 10 000 eur pro ruské klienty. 

Foto: Midjourney

Binance ale odmítá, že by porušovala sankce západních zemí a popřela také jakákoliv spojení s bankami v Rusku. Binance se přitom potýká s problémy hned na několika frontách. Jedná se zejména o žaloby se strany SEC a omezení činnosti jejich americké dceřiné společnosti Binance US. Další obvinění se týkají například toho, že Binance údajně měla americké zákazníky navádět k obcházení pravidel pro obchodování na burze. Burza se ale ze všech sil brání a ve všech bodech obvinění se prezentuje jako nevinná. Binance nyní bojuje s obviněními před federálním soudem ve Spojených státech. I kdyby se obchodování v Rusku potvrdilo jako pravdivé, není zřejmě divu, že Binance nechce o tak velký trh jako je Rusko přijít.

Zdroj: Financemagnates.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*