Bistamp

crypo
Foto: Pixabay.com

Bistamp je jednou z vůbec nejstarších kryptoměn na světě (v Evropě ta vůbec nejstarší) a mezi zkušenými obchodníky se těší opravdu velké oblíbenosti. Nejen z tohoto důvodu vám ji v našem dnešním článku představíme a ukážeme si, jaké jsou její základní výhody a nevýhody.

Historie Bistamp

Je to až neuvěřitelné, ale burza Bistamp vznikla ve Slovinsku roku 2011, tedy zhruba rok po vzniku samotného Bitcoinu. V té době se samozřejmě ještě ani nevědělo, zda budou mít kryptoměny někdy vůbec nějakou hodnotu a neobrátí se v prach. To se však, jak jistě všichni víme, nestalo a Bistamp se dnes řadí mezi nejúspěšnější krypto burzy na světě.

Bistamp není pro začátečníky

Nalijme si rovnou čistého vína. Bistamp rozhodně není nástrojem určeným pro začátečníky nebo ty, jež do kryptoměn neplánují uložit větší množství kapitálu. To je na jednu stranu dáno tím, že samotná její platforma obsahuje relativně velké množství nástrojů, ve kterých by se začátečník mohl ztratit a na stranu druhou tím, že Bistamp své klienty povzbuzuje k větším obchodům prostřednictvím progresivní výše poplatků, jež klesá se zvyšujícím se objemem.

Nízký počet kryptoměn, ale i poplatky

Bistamp v současnosti (2022) nabízí možnost obchodovat pouze hlavní kryptoměny, tedy Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum a Ripple. Chcete-li obchodovat méně „mainstreamové“ kryptoměny, musíte se poohlédnout po jiné platformě.

Co je však výhodou Bistampu jsou její relativně nízké poplatky, které se pohybují v rozmezí od 0,1 % do 0,25 % za transakci, přičemž čím větší je objem vašich obchodů, tím nižší budou poplatky. S vyšším poplatkem je pak nutné počítat při vkládání FIAT měny pomocí karty. Takový vklad vás totiž vyjde na 5 %.

Bistamp – shrnutí

Hledáte-li opravdu tradiční a důvěryhodnou burzu, nic lepšího, než Bistamp v tomto ohledu pravděpodobně nenajdete. Svým zaměřením i složitostí platformy je však zaměřená spíše na zkušené obchodníky s velkým objemem obchodů. Do začátků raději vyzkoušejte směnárnu nebo burzu přívětivější k začátečníkům.

Zdroj: bistamp.net

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*