Bitcoin a Ethereum nesplnily očekávání, tvrdí Pantera Capital

Foto: Gencraft

31.10.2008 jedinec či skupina jedinců vystupujících pod pseudonymem Satoshi Nakamoto publikovala whitepaper s názvem “Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System”. Tato práce, která včera oslavila 15. výročí, položila základy pro vytvoření Bitcoinu a blockchain technologie. Masová adopce však zatím nebyla dosažena a někteří se domnívají, že Bitcoin nesplnil původní očekávání.

Myslí si to například americký hedgeový fond Pantera Capital, který se specializuje na kryptoměny. Fond spravuje aktiva v hodnotě přesahující 4 miliardy dolarů.

Nedostatek rychlosti a škálovatelnosti u Bitcoinu, 15 let po jeho whitepaperu, brání podle fondu jeho potenciálu jako náhrady za tradiční peníze.

Druhá nejpopulárnější kryptoměna, Ethereum, se stala programovatelným decentralizovaným systémem, zůstává však vysoce volatilní a nepříliš vhodná jako stabilní měna.

Pantera Capital vidí budoucnost ve stablecoinech, které umožní přenos hodnoty mezi jednotlivci a ochrání před nestabilními tradičními měnami.

Pantera věří, že jasná regulace a tržní podmínky povedou k vývoji takových stablecoinů, protože mají potenciál v rámci kryptoměnové ekonomiky a nabídnou potřebnou likviditu.

Stablecoiny jsou často využívány jako hedge proti volatilitě na trhu, tím poskytují investorům ochranu. Stablecoiny bývají kryté aktivy, ve většině případů (u těch nejrozšířenějších jako je USDT a USDC) dolary. Nízká transparentnost ohledně skutečného stavu rezerv u USDT však vedla k opakované kritice společnosti Tether Limited Inc, která stojí za tímto stablecoinem.

Společnost Tether shodou okolností včera ohlásila 3,2 miliardy dolarů nadbytečných rezerv podpírajících hodnotu stablecoinu USDT ve svém auditu za 3. kvartál roku 2023. Zpráva, ověřená účetní firmou BDO Italy, odhalila aktiva v hodnotě 86,4 miliardy dolarů k 30. září, což přesahovalo závazky v hodnotě 83,2 miliardy dolarů.

Zdroje: Blockworks

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*