Bitcoinové velryby přesouvají 850 milionů dolarů v bitcoinech

Foto: Midjourney

Existuje řada nástrojů, pomocí kterých je možné sledovat velké pohyby různých kryptoměn. Nejznámější je zřejmě twitterový účet Whale Alert pravidelně informující o velkých přesunech největších kryptoměn. Právě tento účet v poslední době tweetoval o miliardových přesunech bitcoinů. Chystají se velcí hráči na prodej a očekávají bull market?

Bitcoiny se přesouvají neznámo kam

Bitcoinové velryby přesouvají desítky tisíc mincí této kryptoměny poté, co hodnota největší krytpoměny překonala hranici 30 000 dolarů. Twitterový účet Whale Alert postuje příspěvky na základě dat z blockchainu a objevil nedávno bitcoinové transakce v hodnotě 28 377 BTC, což představuje neuvěřitelných 856 milionů dolarů. Jedna z největších transakcí posledních dnů zahrnovala velrybu posílající 9 819 bitcoinů v hodnotě téměř 300 milionů dolarů z jedné neznámé peněženky do druhé. Tyto neidentifikované peněženky nepatří žádné burze ani velkému investorovi, který by byl zpětně dohledatelný. Zajímavé na tom je, že za tuto transakci v hodnotě 300 milionů dolarů zaplatil neznámý uživatel pouhých 8 dolarů. 

Další velká transakce se objevila krátce poté a obsahovala 5 503 bitcoinů v hodnotě více než 165 milionů dolarů. Přesun opět proběhl mezi dvěma neznámými peněženkami a majitel za ni zaplatil přibližně 10 dolarů. Podobně na tom byla také další transakce v hodnotě rovných 5000 bitcoinů, které se přesunuly mezi dvěma neznámými peněženkami. Majitel za transakci zaplatil pouhých 7 dolarů. Další transakce měla známého adresáta. Neznámý majitel 2 058 bitcoinů v hodnotě 62,28 milionů dolarů poslal své prostředky na Coinbase. To může ukazovat na možnost případného prodeje. Z Binance naopak odešlo 997 bitcoinů v hodnotě 30,49 milionů dolarů na neznámou peněženku. Vypadá to tedy, že při růstu ceny se velryby snaží své prostředky schovat na jiné peněženky či dokonce prodat na burze se ziskem.

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*