Cena bitcoinu začíná kopírovat trend z let 2015 – 2017 před bull marketem

Foto: Midjourney

Podle společnosti Delphi Digital začíná cena bitcoinu kopírovat aktivitu před bull marketem v letech 2015 – 2017. Zpráva analytické společnosti předpovídá vývoj ceny bitcoinu na základě čtyřletého cyklu bitcoinu a dalších ekonomických trendů. 

Všichni očekávají další bull market v roce 2024

Zřejmě všichni uživatelé bitcoin předpovídají v příštím roce růst ceny bitcoinu a nové ATH. Také podle analytiků z Delphi Digital je probíhající konsolidace ceny bitcoinu na úrovni 30 000 dolarů velice podobná tomu, jak se cena vyvíjela mezi lety 2015 – 2017. Z těchto analýz vychází, že příštího ATH by měl bitcoin dosáhnout v první polovině roku 2024. Analýza také upozorňuje na přirozenou cyklickou povahu trhu s kryptoměnami, kterou ale někteří považují na vykonstruovanou a nevěří, že po tak krátké době lze mluvit o opakujících se cyklech. Tyto čtyřleté cykly u bitcoinu probíhají velice podobně. Bitcoin dosáhne ATH, pak klesne až o 80 % a rok na to dosáhne aktuálního dna. Poté zpravidla následuje dvouleté zotavení na předchozí maximální cenu a nakonec další rally vedoucí k novému ATH. 

Foto: Midjourney

Výzkum společnosti Delphi Digital také odhaluje korelaci mezi vrcholy ceny bitcoinu a změnami v jednotlivých cyklech. Už tradičně jsou během nejvyšší ceny bitcoinu extrémně aktivní peněženky a svého maxima dosahuje také objem transakcí a poplatky. Zpráva nezapomíná také na půlení bitcoinu a upozorňuje, že k posledním dvěma halvingům došlo zhruba 18 měsíců po dosažení nejnižší ceny daného cyklu. Aktuální cyklus je ale velice odlišný od těch předchozích, protože aktuálně vstupuje do hry, kromě samotného halvingu, také možné schválení ETF pro BlackRock. Také dno se špatně odhaduje, protože cena bitcoinu byla ovlivněna pádem burzy FTX a drastickými sankcemi ze strany SEC. Všichni bitcoineři ale věří, že nové ATH je blízko a sází právě na halving, který proběhne v první polovině dubna 2024.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*