CoinGecko a CoinMarketCap vytvořili speciální kategorii pro kryptoměny označené SEC jako cenné papíry

Zdroj: Midjourney

Portály agregátorů informací ohledně kryptoměn CoinGecko a CoinMarketCap vytvořili samostatnou kategorii pro tokeny, které SEC označila jako cenné papíry. Stalo se tak po tom, co americká Komise pro cenné papíry a burzu prohlásila řadu tokenů za cenné papíry v rámci boje proti kryptoměnám. Agregátory mají také kategorie pro tokeny smart kontraktů či stablecoinů.

Přijímá kryptoměnová komunita cenné papíry?

CoinMarketCap zahrnul 65 tokenů s tržní kapitalizací bezmála 89 miliardy dolarů, které tvoří přibližně 7 % celkové tržní kapitalizace kryptoměn. Konkurenční platforma CoinGecko zahrnula do této kategorie 48 tokenů s tržní kapitalizací 91,3 miliardy dolarů. Největší tržní kapitalizaci v této nové kategorii má BNB Coin, následovaný Cardanem a Solanou. Tyto tři a další tokeny jsou nově na těchto platformách v kategorii “Tokeny označené za cenné papíry Komisí pro cenné papíry a burzu“. Zajímavé ale je, že ani jedna platforma do této kategorie nezahrnula XRP poté, co Ripple Labs vyhrála soudní spor o tom, zda XRP je či není cenným papírem. Tokeny zařazené do této kategorie mohou v příštích měsících zaznamenat vysokou volatilitu v důsledku nadcházejících soudních sporů. 

Foto: Coingecko.com

SEC již několik měsíců bojuje proti kryptoměnám a v soudních sporech s Binance a Coinbase označila 67 tokenů za cenné papíry. Některé z těchto tokenů dokonce čelily vyřazení z nabídky na platformách, jako je Revolut nebo Robinhood. Otázkou ale zůstává, zda kryptoměnová komunita pomalu nepřijímá rozhodnutí SEC s tím, že kryptoměny označené za cenné papíry dostaly vlastní kategorii. Oba agregátory informací tak činní zřejmě také kvůli tomu, aby mohly svým uživatelům nabídnout seznam kryptoměn, které by mohly být zajímavou investiční příležitostí v příštích měsících, kdy budou probíhat další soudy s firmami a burzami v oblasti kryptoměn.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*