Čtvrtý halving bitcoinu: Přijde prudký růst na 100 tisíc dolarů?

Foto: Starryai

Dnešní ráno přineslo jednu z nejzásadnějších událostí v historii bitcoinu – čtvrtý halving. Tato událost, která proběhla ve světle časných ranních hodin, má potenciál ovlivnit celý trh s kryptoměnami a přilákat pozornost investorů po celém světě.

Co je to halving?

Halving je událost, kdy se odměna za nalezený blok v blockchainu bitcoinu sníží o polovinu. Každý blok obsahuje transakce, které jsou ověřeny a seskupeny do jednoho bloku, který je poté přidán do blockchainu. Těžaři bitcoinu, kteří jsou zodpovědní za ověřování těchto transakcí, jsou odměňováni nově vytvořenými bitcoiny.

Jaký je vliv halvingu?

Halving má několik důležitých dopadů na ekosystém bitcoinu:

  1. Omezení nabídky: Snížení odměny za nalezení bloku znamená, že do oběhu se dostává méně nových bitcoinů. Tím se omezuje inflace a bitcoin se stává deflačním aktivem.
  2. Zvýšená konkurence: S nižší odměnou za blok může dojít k zvýšení konkurence mezi těžaři. To může vést k inovacím v oblasti těžebního hardwaru a zlepšení energetické efektivity.
  3. Očekávání investičního růstu: Historicky byly halvingy spojeny s růstem ceny bitcoinu. Tento růst může být pozorován jak před halvingem, tak v následujících měsících.
  4. Ovlivnění tržní psychologie: Halving může mít také psychologický dopad na trh, protože může posílit přesvědčení o vzácnosti a hodnotě bitcoinu. To může motivovat další investory k nakupování a držení bitcoinu.

Čtvrtý halving bitcoinu je událostí, která může mít dlouhodobé důsledky pro trh s kryptoměnami. Zatímco přesné dopady nelze předvídat, je jasné, že halving ovlivňuje jak nabídku, tak poptávku po bitcoinu. Pro investory je důležité sledovat vývoj trhu a zvážit, jaké to může mít důsledky pro jejich investiční strategii.

Zdroj: Coinbase

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*