Dnes v noci odešly z peněženek FTX a Alameda Research miliony dolarů v altcoinech

Foto: Midjourney

Kryptoměnové peněženky spojené se zaniklou burzou FTX a její sesterskou společností Alameda Research dnes v noci odeslaly velké množství altcoinů. Jednalo se o tokeny v celkové hodnotě 13,1 milionů dolarů.

Kryptoměnové zásoby FTX se opět hýbou

Údaje o velkých pohybech na peněženkách FTX a Alameda Reserach přinesla společnost Spotonchain, která se zabývá analýzou on-chainových dat. Zjištěné informace odhalily, že peněženky FTX odeslaly altcoiny v hodnotě 8,12 milionů dolarů na burzu Coinbase. Mezi odeslanými tokeny bylo například 46,5 milionů GRT (The Graph), 972 073 tokenů RNDR (Render) a 708,1 tokenů MKR (Maker DAO). Další vlna transakcí přišla o tři hodiny později. Tentokrát tokeny odešly také na burzu Binance. Mezi tři největší aktiva v těchto transakcích patřil token DYDX (1,14 milionů tokenů), Axie Infinity (192 888 tokenů) a Aave (5 858 tokenů), v celkové hodnotě 5,49 milionů dolarů. Z dat publikovaných společnosti Spotonchain také vyplývá, že jsou tyto transakce jen jedny z mnoha. Jen za minulý týden byly z peněženek FTX a Alameda Research odeslány kryptoměny v hodnotě 78 milionů dolarů. 

Informace publikované společnosti Spotonchain potvrzuje také analytická společnost Peckonshield a doplnila údaje o dalších 470 000 tokenech SOL (Solana) v hodnotě zhruba 15,5 milionů dolarů. Také tyto prostředky mířily na Binance. Jedná se avizovaný prodej prostředků zkrachovalé burzy FTX. Soud, který dohlíží na vypořádání bankrotu FTX povolil prodávat každý týden kryptoměny v maximální hodnotě 50 milionů dolarů. Očekává se ale, že v příštích týdnech se limit zvýší na 100 milionů dolarů týdně a později na 200 milionů dolarů prodaných kryptoměn každý týden. Toto postupné uvolňování má předejít pádu cen digitálních aktiv v důsledků prodeje velkého množství tokenů.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*