Do stakovací poolu Binance tento týden přibyly ethery v hodnotě 573 milionů dolarů

Foto: Midjourney

Pouhé dva dny velkých přílivů financí stačily burze Binance k tomu, aby do svého stakovacího protokolu získala dalších 573 milionů dolarů od uživatelů stakujících ethery. Jedná se o čtyřnásobný nárůst celkové zásoby etheru ve stakovacím poolu Binance během několika málo dnů. 

Stakovací pool Binance vyrostl čtyřnásobně během dvou dnů

Token Binance staked ether (BETH) zaznamenal na začátku tohoto měsíce obrovský nárůst investic. Během několik málo dnů vložili do stakovacích poolu Binance uživatelé přes 573 milionů dolarů. Podle společnosti DefiLlama se celková uzamčená hodnota v poolu během pár dnů zvedla dokonce čtyřnásobně. Aktuálně má Binance uzamčené ethery v hodnotě 719 milionů dolarů. Token přitom vznikl už v dubnu tohoto roku poté, co Ethereum přešlo na metodu proof-of-stake. Od té doby se uzamčená hodnota v poolu Binance pohybovala mezi 120 a 170 miliony dolary. Dne 1. září ale do poolu přišlo v jedné transakci prvních 165 milionů a o dva týdny později dorazila další, ve výši 243 milionů dolarů. Později se ukázalo, že obě transakce pochází přímo od společnosti Binance.

Dalších 100 milionů dolarů ale do poolu poslali sami uživatelé a pomohli několikanásobně zvýšit celkovou uzamčenou hodnotu. Binance se tedy přidává k velkým společnostem, jako je Lido nebo Coinbase, které už fungují ve stakovacím byznysu déle. Je otázkou, co od svého poolu Binance očekává, protože ani po velkém nárůstu prostředků nemůže konkurovat Lidu nebo Coinbase. Tyto dvě společnosti jsou totiž v oblasti stakingu největší na trhu a Lido aktuálně drží 14 miliard ve stakovaných etherech. Coinbase na druhém místě o 12 miliard méně – tedy 2 miliardy a nyní se zapojila také burza Binance, která aktuálně drží méně než jednu miliardu ve stakovaných etherech. Navíc Lido nabízí výnos 3,6 %, zatímco Binance aktuálně svým uživatelům vyplácí výnos jen 3,25 %.

Zdroj: Coindesk.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*