Donald Trump má 500 000 dolarů v Ethereu, veřejně ale kryptoměny kritizuje

Foto: Midjourney

Donald Trump je dlouhodobě znám jako kritik kryptoměn, který ve funkci prezidenta nazval bitcoin scamem na americký dolar. Před pár dny ale Trump odevzdával formulář informující o jeho finanční situaci, ve kterém přiznal držení Etherea v hodnotě 250 000 – 500 000 dolarů. 

Donald Trump přiznává Ethereum

Vyplněný formulář předložený Úřadu pro vládní etiku obsahoval výčet majetku Donalda Trumpa. V jednom z řádků 82 stránkového formuláře uvedl Trump také kryptoměnovou peněženku na síti Ethereum v hodnotě 250 000 – 500 000 dolarů. Je zřejmé, že peněženka souvisí s prodejem Trumpových NFT, které nabízel v rámci upozornění na svou příští kampaň. Své NFT Trump prezentoval v prosinci 2022 s prodejní cenou 99 dolarů za kus. Na obrázcích je sám Donald Trump v nesčetných superhrdinských pozicích. Zájem o NFT se zvedl během doby, kdy byl Trump obviněn státním soudem v New Yorku. Jejich hodnota ale rychle klesla poté, co Trump vydal novou várku NFT, která snížila cenu původní série. Je zajímavé, že Trump kritizuje kryptoměny, ale vlastní NFT vydává. 

merge
Foto: Pixabay.com

O kryptoměnách se negativně vyjádřil také v televizním vysílání Fox Business, během kterého řekl, že bitcoin vypadá jako podvod. Doplnil také, že bitcoin konkuruje dolaru a Trump by rád, aby byl nejlepší světovou měnou dolar. Trumpova averze vůči kryptoměnám je přitom v přímém rozporu s názorem ostatních členů jeho rodiny. Své NFT například vydala také Melania Trump. Je zajímavé pozorovat, jak jsou Spojené státy stále naprosto nekonzistentní ohledně kryptoměn. Zatímco úředníci tvrdě bojují proti kryptoměnám, bývalý prezident a někteří členové jeho rodiny vydávají NFT – tedy jeden z nejpochybnějších formátu kryptoměn. Veřejné přijetí kryptoměn podpořil také starosta Miami Francis Suarez nebo floridský guvernér Rod DeSantis, který předeslal, že ukončí válku proti bitcoinu započatou Bidenovou administrativou.

Zdroj: Decrypto.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*