Dvojčata z filmu o Facebooku vydělali na bitcoinu miliardy

Foto: Pixabay.com

Pokud jste sledovali film The Social Network nebo se zajímali o detaily kolem vzniku Facebooku, pravděpodobně vám neunikli výrazná dvojčata Winklevossovi, konkrétně Tyler a Cameron. Tato dvojice zažalovala zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga a jeho firmu a tvrdili, že jim ukradl nápad. Po sedmi letech právních bojů dosáhli dohody, která jim přinesla odškodné ve výši 65 milionů dolarů.

Vzhledem k tomu, jaké jmění dnes Mark Zuckerberg vlastní je tato částka je pouhou kapkou v moři. Nicméně bratři Winklevossovi se nenechali odradit a rozhodli se investovat tyto peníze skrze svůj vlastní investiční fond. Mezi jejich investice před několika lety patřil i bitcoin, tehdy ještě relativně neznámá kryptoměna, která začínala získávat na popularitě. Dvojčata nakoupila bitcoiny za celkovou částku 11 milionů dolarů, přičemž cena jednoho bitcoinu byla tehdy 120 dolarů.

V té době tímto způsobem získali přibližně 91 600 kusů bitcoinu, které dnes, při aktuální ceně cca 43 000 dolarů za bitcoin, mají hodnotu několika miliard dolarů. To odpovídá více než 85 miliardám korun. Toto zhodnocení lze považovat za pohádkové, ačkoliv není srovnatelné s majetkem Marka Zuckerberga. Podle informací z The Telegraph navíc bratři stále vlastní všechny své bitcoiny.

Zdroj: The Telegraph

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*