Etherscan spustil analýzu zdrojového kódu smart kontraktů pomocí umělé inteligence

Foto: Midjourney

Etherscan je nejpoužívanějším nástrojem pro přístup k datům z ethereového blockchainu. Každý, kdo používá jakýkoliv token běžící na Ethereu jistě někdy tento nástroj použil. Například k ověření pravosti smart kontraktu nebo náhledu do cizí peněženky. Etherscan a jeho uživatelé poctivě označují podvodné peněženky i smart kontrakty, aby varovali ostatní uživatele. Nově přidává tato služba také nástroj založený na umělé inteligenci, který pomůže uživatelům analyzovat zdrojový kód smart kontraktů. Nástroj najdete pod záložkou Developers pod názvem Code Reader.

Uživatelé mohou získat daleko více informací

Díky tomu nástroji nově mohou uživatelé vložit adresu smart kontaktu a položit jednoduchou otázku, jako například: „Co tento smart kontrakt dělá?” nebo „Jaké funkce jsou k dispozici v tomto smart kontraktu”. Umělá inteligence posléze analyzuje daný smart kontrakt a odpoví na otázky uživatele. Nástroj dokáže poradit také s používáním daného smart kontraktu. Díky tomu se budou moci uživatelé rozhodnout, zda je bezpečné s daným smart kontraktem interagovat nebo ne. Vývojáři mohou zase nástroj použít k rozhodnutí, zda daný smart kontrakt má využití v jejich aplikaci. Celý nástroj je zatím počátcích a musíte mít vlastní OpenAI API klíč.

Etherscan také upozornil, že uživatelé nemají spoléhat na odpovědi umělé inteligence a v případě nejasností udělat vlastní průzkum. Navíc není prozatím možné vést s umělou inteligencí delší rozhovor, jako je tomu v aplikaci ChatGPT. Chatbot tedy vždy odpoví pouze na jednu otázku a není schopen udržet souvislosti mezi jednotlivými dotazy. Integrace umělé inteligence v kryptoměnovém průmyslu je v plném proudu. Nedávno integrovala umělou inteligenci od OpenAI také burza Bybit a její použití hlásí řada dalších kryptoměnových projektů. V budoucnu se jistě můžeme těšit na celé kryptoměnové projekty založené pouze na umělé inteligenci.

Zdroj: Etherscan.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*