Ethery z předprodeje se po 8 letech pohnuly. Akutálně mají hodnotu 116 milionů dolarů

Foto: Midjourney

Stejně, jako ostatní kryptoměny, také ethereum v posledních dnech připsalo několik procent. Občas se během růstu ceny probudí kryptoměny, které několik let čekaly u svého majitele na peněžence. I tentokrát nárůst ceny probudil dlouhodobého hodlera, který před 8 lety nakoupil 61 000 etherů v předprodeji. Cena jednoho etheru v té době činila přibližně 31 centů. 

Velryby opět ožívají

Peněženka, která před osmi lety získala v rámci předporodeje 61 000 etherů, převedla ve středu 19.7. celé své jmění na novou peněženku. Ukazují to blockchainová data, která dále odhalují také to, že cílová peněženka patří burze Kraken. Zatímco v předprodeji bylo těchto 61 000 etherů zakoupeno za necelých 19 tisíc dolarů, aktuálně mají hodnotu přes 116 milionů. Tokeny v předprodeji tato peněženka koupila za cenu 0,31 dolarů za kus. Vlastník peněženky není znám, protože v historii nejsou žádné jiné transakce. Peněženka před 8 lety obdržela tokeny z Genesis kontraktu a od té doby neměla žádnou aktivitu. Tyto pohyby jsou poměrně neobvyklé, protože jen málokdo vydrží na tak velký obnos nesáhnout několik let. 

ethereum
Foto: Pixabay.com

Tím spíše pokud již proběhly dva velké bull runy, během kterých mohl tento kupující proměnit své ethery za daleko větší částku. Tento uživatel je letos jeden z mála takových držitelů, kteří zrovna tento rok přesouvají své bohatství na jiné peněženky nebo burzy. V tomto případě se zřejmě majitel chystá své tokeny prodat nebo diverzifikovat své kryptoměnové portfolio. V minulosti ale podobné peněženky jen přesunuly všechny prostředky na novou peněženku, což může ukazovat například nákup Trezoru a uložení prostředků na hardwarovou peněženku. Jedna peněženka dokonce své bohatství rozdělila na dvě stejné částky. Taková transakce může zase naznačovat například rozdělování dědictví nebo přesun kryptoměn na peněženky, které jednou dostanou děti majitele.

Zdroj: Coindesk.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*