FBI se stále více zapojuje do vyšetřování kryptoměnových krádeží. Odhalila útok Lazarus Group s ukradenými 41 miliony dolarů

Foto: Midjourney

V posledních měsících jsou kryptoměnové útoky poměrně časté, navíc jsou hackerské skupiny stále sofistikovanější a nebezpečnější. Tou nejznámější je zřejmě Lazarus Group – severokorejská hackerská skupina. Podle některých informací pracuje přímo pro režim Kim Čong-una a pomáhá financovat vývoj jaderných zbraní. Z těchto důvodů se zřejmě jedná o jednu z nejnebezpečnějších hackerských skupin na světě. 

Lazarus se zaměřuje na gambling

Podle americké FBI stála za hackerským útokem na kryptoměnové casino skupina Lazarus. Vypadá to, že FBI se v poslední době zabývá kryptoměnovými útoky více, než tomu bylo v předchozích letech. FBI ve svém prohlášení uvedlo, že Lazarus Group ukradla z webu Stake.com přibližně 41 milionů dolarů v různých kryptoměnách. Varovala také před hrozbou, kterou diktátorským režimem sponzorovaní hackeři představují pro celý kryptoměnový průmysl. Lazarus Group byla v posledních letech zodpovědná za útoky na společnosti, burzy, protokoly, DeFi projekty a povedlo se jim ukrást stovky milionů dolarů. Podle amerických úřadů a OSN navíc tyto prostředky putují do financování Severní Koreji a jejího jaderného programu.

Foto: Midjourney

V případě Stake.com se opět jednalo o kompromitaci soukromých klíčů k hot walletám uživatelů. Nejednalo se tedy o útok přímo na smart kontrakt, který byl v řadě jiných případů hlavním přístupovým bodem hackerů. Hackeři aktuálně drží prostředky na blockchainech Ethereum, Binance Smart Chain, Polygon a Bitcoin. Na aktivitu hackerů z Lazarus Group ve spojení se sázkovými webu upozorňoval portál Github. Ten varoval před severokorejskými hackery, kteří vedou celé kampaně zaměřené na sociální inženýrství. Cílem jsou často zaměstnanci kryptoměnových společností a výše zmíněné hazardní weby, které nabízejí širokou škálu možností. FBI už dříve potvrdila, že Lazarus stojí za loňským hackerským útokem na Ronin Bridge, při kterém hackeři ukradli kryptoměny v hodnotě přes 600 milionů dolarů.

Zdroj: Coindesk.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*