Firma vydává gamifikovanou hardware walletu v podobě starého Game Boye

Foto: Midjourney

Známá kryptoměnová Web3 firma Keyp představila svou harwarovou walletu v podobě starého Game Boye. Krátká hra gamifikuje proces generování seedu. Pokud tedy toužíte uložit své kryptoměny a zažít nostalgii 90. let, je tato novinka přímo pro vás. Projekt se jmenuje Game Wallet a vypadá opravdu zajímavě.

Starý Game Boy na kryptoměny

Game Wallet ale není jen novinkou v podobě hardwarové peněženky zabalené do podoby konzole Game Boy. Společně se zařízením získáte také hru, která využívá gamifikovaného procesu generování uživatelských privátních klíčů. Svůj seed získáte prostřednictvím náhodných úkolů a interakcemi s NPC ve hře. Jakmile projdete krátkou hrou, vaše zařízení bude schopno ukládat jakoukoli kryptoměny používající BIP-32. Jedná se tedy hlavně o Bitcoin a Ethereum. Zdrojový kód celého projektu bude vydán jako open-source. Každý si tedy bude moci zkontrolovat, zda je generování seedu v pořádku, případně vytvořit svou vlastní implementaci celého projektu. Nabízí se tedy možnost tvorby vlastních her, které povedou k získání nového seedu a založení nové peněženky. 

Přestože vývoj Game Wallet probíhá už od ledna, vývojáři se jej rozhodli propagovat až nyní. Souvisí to samozřejmě s problémy peněženky Ledger, která představila kontroverzní update Recover nahrávající seed uživatelů na internet. Vývojáři z Keyp humorně dodávají, že po vydání hotového softwaru nebudou už nikdy žádné aktualizace. Vývojáři také věří, že po nedávném fiasku s updatem Ledgeru bude poptávka po offline peněženkách ještě vyšší. Celý projekt bude dostupný také na cartridge pro starý Game Boy a můžete tedy využít svou vlastní konzoli k vygenerování nového seedu a založení nové peněženky. Zatímco u nových technologií není nikdy jistě, že s nimi nikdo nemanipuloval, u Game Boye máte jistotu, že ležel posledních dvacet let v polici a je bezpečný.

Zdroj: Decrypt.to

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*