Hackeři ukradli 27 milionů dolarů v USDT z peněženky spojené s Binance

Foto: Midjourney

O víkendu údajně zmizelo z horké peněženky Binance 27 milionů dolarů v předním stablecoinu USDT. Upozornil na to známý bezpečnostní expert vystupující na platformě X pod přezdívkou ZachXBT. Tvrdí, že napadená adresa je propojená s Binance Deployer, který se používá ke generování smart kontraktů.

Binance zřejmě neodrazila hackerský útok

Na útok jako první tradičné upozornil kryptoměnový detektiv známý pod pseudonymem ZachXBT. Ten tvrdí, že adresa spojená s Binance ztratila v důsledku hackerského útoku 27 milionů dolarů v USDT. Podařilo se mu také dále stopovat ukradené prostředky a uvedl, že ukradené USDT byly okamžitě vyměněny za Ethereum a poté převedeno na služby FixedFloat nebo ChangeNow. Obě slouží k rychlé výměně různých kryptoměn mezi sebou. Uživatelé mohou bez ověření měnit nejrůznější kryptoměny, například za Bitcoin Lightning Network nakoupit Solanu. ZachXBT také zjistil, že hackeři získali bitcoin prostřednictvím decentralizovaného cross-chain protokolu THORChain, používající nativní token RUNE.

Všechny získané kryptoměny zřejmě nakonec skončily na mixérech, které dokáží dokonale zahladit stopu. Podle webu Etherscan, který sleduje vývoj Etherea, byla ovlivněná peněženka Binance vytvořena koncem roku 2021. Peněženka obdržela 27 milionů USDT ze dvou adres patřící burze Binance na začátku listopadu. USDT je podle tržní kapitalizace nejvýznamnějším stablecoinem. Vydává ho společnost Tether a jeho cílem je udržet vazbu 1:1 na americký dolar. 

Minulý týden ukradli hackeři z burzy Poloniex kryptoměny v hodnotě 125 milionů dolarů. Jednalo se převážně o Ethereum, Tron a bitcoin.

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*