Hardwarová kryptopeněženka Trezor

Foto: Trezor

Hardwarová krypto peněženka Trezor byla vůbec první komerčně prodávanou krypto peněženkou svého druhu na světě. Jedná se o jedno z nejrozšířenějších a světově nejpoužívanějších zařízení pro uchovávání kryptoměn. Je však Trezor opravdu tak výjimečným zařízením? Na to se vám v rámci dnešního článku pokusíme odpovědět.                 

Československé kořeny

Krypto peněženku Trezor vyvinula společnost SatoshiLabs, za jejímž vznikem stojí Čech Martin „Slush“ Palatinus a Slovák Pavol „Stick“ Rusnák. Trezor Model One spatřil světlo světa roku 2014 a prakticky okamžitě dobyl srdce všech kryptoměnových uživatelů. To bylo a dodnes je dáno především díky otevřenému zdrojovému kódu a mistrovským zabezpečením tohoto na pohled jednoduchého zařízení.

Dvojí provedení

Trezor Model One byl vůbec první prodávanou hardwarovou peněženkou na světě a svou popularitu stavěl na jednoduchém ovládání a rozsáhlou podporou různých kryptoměn. Někteří mu však vyčítali poměrně laciný vzhled (od pohledu se prakticky neliší od běžného USB flash disku) a s postupujícím časem také absenci USB-C portu. Jistou nevýhodou také je, že PIN k ní a heslo můžete zadávat až po připojení k PC.

To se změnilo s Modelem T, jenž byl představen roku 2017 a jeho hlavní dominantou je dotykový displej, který se sebou nese zvýšení estetičnosti i jednoduchosti některých prvků zařízení. Peněženka nabízí také větší množství podporovaných kryptoměn, a dokonce i ještě vylepšeným zabezpečením. Nevýhodou však je, že je podstatně dražší.

Po kterém Trezoru sáhnout?

Výběr modelu záleží především na tom, co od své krypto peněženky očekáváte. Zatímco Model One je vynikající volbou pro všechny, kteří s kryptoměnami teprve začínají a nechtějí si kupovat finančně náročnější zařízení, Model T je naprostou špičkou ve svém sektoru a zajistí vám prakticky vše, co si od HW krypto peněženky můžete přát.

Zdroj: Trezor

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*