Hodnota Solany vzrostla o 80 % poté, co spustili Firedancer na testnetu

Foto: Midjourney

Solana představila škálovací řešení Firedancer, které má dlouhodobě odlehčit blockchainu a vyřešit jeho časté výpadky. Firedancer se podařilo úspěšně nasadit na testnet a v důsledku tohoto úspěchu vzrostla hodnota Solany o témě 81 % za poslední měsíc.

Solana se vrací na 40 dolarů

Solana dosáhla 2. listopadu hodnoty přes 41 dolarů, čímž se vrátila na nejvyšší hodnotu od srpna loňského roku. Krátce se ceny Solany dotkla dokonce hodnoty 46 dolarů. Prudký nárůst ceny přichází poté, co Solana utrpěla velkou ztrátu, když ji SEC označila za cenný papír. O Solaně se občas mluvilo také jako o zabijákovi Etherea. V současnosti se to Solaně daří, protože Ethereum ve stejném období narostlo pouze o 11 %. Společnost CoinShares tento nárůst ceny Solany spojuje s velkým přílivem milionů dolarů do různých investičních produktů spojených se Solanou a úspěšným nasazením validační vrstvy na testnet. Stále je však hodnota Solany zhruba o 84 % níže než je její historické maximum z 6. listopadu 2021, kdy se tokeny Solany prodávaly za téměř 260 dolarů.

Výkonný ředitel Solana Foundation oznámil projekt Firedancer 13. října na konferenci Solana Breakpoint. Na projektu pracovala vývojářská firma Jump Crypto Web3. Firedancer je nový klient validátoru pro Solanu, jehož cílem je zvýšit rychlost a spolehlivost validátorů v síti. Firedancer by měl být na mainnetu spuštěn v první polovině roku 2024. Tvůrci Solany považují nového klienta pro ověřování transakcí na řešení problému s výpadky blockchainu. Jen v roce 2022 totiž zaznamenala Solana 14 větších výpadků, zatímco letos došlo pouze k jednomu. Situace se tedy dlouhodobě zlepšuje. Poslední výpadek na blockchainu Solany proběhl v únoru letošního roku.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*