Huobi má zřejmě problém s financemi, z burzy odchází velké množství prostředků

Zdroj: Midjourney

Kryptoměnový analytik Adam Cochran upozornil před několika dny na možný problém burzy Huobi. Tento víkend totiž zaznamenala burza velký odliv prostředků v celkové výši až 64 milionů dolarů. Podle platformy DefiLama pokračuje dlouhodobý pokles celkové hodnoty prostředků na burze, který v současnosti dosahuje téměř půl miliardy za poslední měsíc. 

Bude mít další burza problémy s financemi?

Angel investor, kryptoměnový analytik a manažer ve fintechu Adam Cochran nedávno vyvolal pozdvižení. Na Twitteru totiž upozornil na možnou finanční nestabilitu burzy Huobi. Informoval o tom, že gigant Binance ve velkém prodává stablecoiny Tether. Podle Cochrana se tak děje kvůli možné platební neschopnosti burzy Huobi. Cochran tyto informace spojil s nedávnými zvěstmi o tom, že vedení Huobi a personál Tronu byli vyslýcháni policií. Navíc zveřejnil také seznam lidí, kteří podle něj byli zadržení. Jedná se o vedoucí pracovníky oddělení lidských zdrojů, serverových operací, produktoví manažeři a inženýři blockchainových technologií. Všichni tito lidí pracovali pod šéfem Tronu Marusem Zhongem. Tweet byl však následně smazán.

Cochran uvedl dva důvody, které by mohly stát za prodejem USDT burzou Binance. Chtějí poškodit USDT, aby prosadili vlastní stablecoin, na kterém mohou vydělat daleko více peněz nebo opět mají interní informace tak, jak tomu bylo i u FTX. Binance možná ví, že Justin Sun nemá tolik USDT na Tronu, kolik tvrdí. Tron a Huobi jsou prostřednictvím Justina Suna (tvůrce Tronu) propojení. Cochran tedy tvrdí, že Sun není schopen dostát svých závazků vůči burze Huobi. Zatímco obě společnosti informace ihned vyvrátily, Cochran si stojí za svým a tvrdí, že informace pochází od vedoucího pracovníka společnosti Tron, který má o přehled o policejních výsleších a firemní informace z první ruky. Společnost Huobi už letos propustila 20 % zaměstnanců a obdržela příkaz k ukončení činnosti v Malajsii.

Zdroj: Decrypt.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*