Jak vybrat krypto směnárnu?

Foto: Pixabay

Krypto směnárny fungují velmi podobným způsobem jako klasické směnárny. Můžete v nich tedy za své české koruny vyměňovat krypto měny na základě pevně daného kurzu. Jsou proto vhodným prostředkem pro všechny, kteří neplánují s kryptoměnami aktivně obchodovat a jsou skvělé pro nováčky a ty, co kryptoměny nakupují coby investici. V dnešním článku si řekneme, jak takovou krypto směnárnu vybrat a co všechno by měla splňovat.

Základem je směnný kurz

Stejně jako u běžných směnáren je i u těch určených pro kryptoměny směnný kurz absolutním základem pro výběr krypto směnárny. Ideální samozřejmě je, pokud směnárna využívá stejný kurzovní lístek jako burza, takže za své peníze dostanete ekvivalent v kryptoměně odpovídající její skutečné hodnotě. Pokud se však částka příliš liší, rozhodně se takovýmto směnárnám vyhněte a zvolte raději jinou.

Dalším důležitým faktorem pro výběr krypto směnárny jsou poplatky, které si za převod směnárna účtuje. Ty se u mnoha směnáren liší dle toho, zda platíte kartou, převodem přes účet nebo měníte jednu kryptoměnu za jinou. Poplatky se obvykle pohybují okolo 1-4 % z celkové hodnoty transakce. Směnárny účtující si vyšší poplatky můžete s čistým srdcem obejít.

Rozsah služeb

Neméně důležitým aspektem krypto směnárny je také rozsah poskytovaných služeb, tedy dostupných kryptoměn. Máte-li vytipovanou jednu konkrétní kryptoměnu, nejspíše vám bude stačit, pokud bude směnárna nabízet alespoň ji. Jestliže si ale chcete vybudovat rozmanitější portfolio, třeba i s méně známými kryptoměnami, budete potřebovat směnárnu nabízející dostatečné množství kryptoměn ke směně.

V neposlední řadě je rovněž dobré ověřit si, zda směnárna dává možnost měnit české koruny. Většina směnáren totiž podporuje pouze eura nebo dolary, což znamená, že vámi převáděné prostředky budou nejdříve převedeny na jednu z těchto měn a následně odeslány do směnárny, s čímž se pojí další poplatky v rámci vaší banky.

Zdroj: Simplecoin, Anycoin

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 62 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*