Jak vytvořit vlastní NFT

nft
Foto: Pixabay.com

Trend NFT je na vzestupu a pokud se o něj alespoň trošku zajímáte, jistě jste si všimli, že se svými unikátními tokeny přichází stále více a více lidí. Jestliže si i vy pohráváte s myšlenkou založit si své vlastní NFT, nepřestávejte číst. V našem článku si totiž řekneme, jak vlastně lze NFT vytvořit a co je k tomu potřeba.

Základem je kryptopeněženka

Pro vytvoření NFT se nejdříve budete muset registrovat na některé z platforem, na nichž se NFT obchoduje. Těmi může být například Foundation, Nifty, Gateway, OpenSea, Rarible nebo Binance. K tomu, aby bylo možné své vlastní tokeny vytvořit je nutné vlastnit krypto peněženku, prostřednictvím které pokryjete veškeré manipulační poplatky.

Při tvorbě tokenů pak coby uživatelé nahráváte své unikátní soubory do rozhraní serveru, kde se z něj stává unikátní token a vy se následně můžete rozhodnout, jestli jej uložíte do své peněženky nebo jej nabídnete k aukci či čistému prodeji. Co tento soubor bude je ve své podstatě jen na vás, fantazii se meze nekladou. Proces samotného vytvoření tokenu pak probíhá v blockchainu podobně jako u běžných kryptoměn.

Jak své NFT prodat?

NFT se prodávají na takzvaných marketplaces, na kterých můžete nejen NFT vytvářet, ale také je prodávat. Největším tržištěm s NFT je v současnosti OpenSea, který byl zároveň také prvním vytvořeným trhem pro NFT. Svou oblíbenost si vybudoval především díky své jednoduchosti a přístupnosti prakticky pro každého.

Jakmile dle výše popsaného názvu vytvoříte svůj token (případně kolekci), můžete jej prostřednictvím například OpenSea vystavit k přímému prodeji nebo jej uvést do aukce. OpenSea má také tu výhodu, že můžete poplatky za vytvořené NFT zaplatit až poté, co jej reálně někdo koupí. Díky tomu značně snížíte finanční riziko, které se k tvorbě a prodeji NFT váže.

Zdroj: crypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*