Jaké možnosti přináší Bitcoin

bitcoin
Foto: Pixabay.com

Ačkoliv Bitcoin už dávno není jedinou kryptoměnou, stále se drží na špičce. Už to není jen internetové platidlo, ale můžete za něj skutečně nakupovat.

Historie první kryptoměny, která byla pojmenována jako Bitcoin, se začala psát posledního října roku 2008. Tehdy první verzi této decentralizované měny zveřejnil neznámý a tajemný Satoshi Nakamoto. Ke spuštění měny došlo ale až o trochu později, v lednu roku následujícího. Stále se ale jednalo pouze o prototyp. Od doby svého vzniku zažil Bitcoin řadu pádů i následných vzestupů a nebude tomu jistě jinak i v budoucnu. Bitcoin totiž před sebou budoucnost stále má. Jen je stále těžší jeho vytěžení. Celkově je k dispozici pouze něco přes dvacet miliónů a tím pádem je těžba stále náročnější.

  • Samotnou hodnotu Bitcoinu tvoří dvě složky.
  • Jednou z nich je tržní hodnota.
  • Ta je tvořena klasickou poptávkou a nabídkou.
  • Druhou složku určuje technologie Proof of Work.
  • Tato technologie je založena na způsobu, kterým uživatel platebního systému určuje hodnotu platebního prostředku prostřednictvím vynaložené práce.

I přesto, že Bitcoin dávno není jedinou kryptoměnou, stále si udržuje významný tržní podíl. I v záplavě téměř 1900 kryptoměn tvoří 51 % trhu s tržní hodnotou přes 110 miliard dolarů.

Dnes můžete Bitcoinem běžně platit

Začátky této kryptoměny nebrali většinou lidé příliš vážně. Až postupem času se ukazovalo, že by mohl být Bitcoin právoplatným platidlem. V současné době lze dokonce Bitcoinem zaplatit za skutečné zboží.

  • Jedním z takových důkazů je to, že před časem vznikla i první pizzerie, kde se dalo Bitcoinem zaplatit.
  • A jen pro zajímavost – pizza v té době stála přibližně 10 tisíc Bitcoinů.

Dnes je Bitcoin přijímán běžně v některých restauracích, kavárnách, e-shopech, mobilních aplikacích i internetových hrách. Za Bitcoiny se dají pořizovat potraviny i nemovitosti.

  • Je to ale také komodita, do které je možné investovat.
  • Bitcoinem lze také obchodovat na burze.

Má prostě doslova neomezené možnosti.

Zdroj: bitcoin.org

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*