Kdo se stal nejmladším kryptomiliardářem planety?

Foto: Starryai

Tajemný tvůrce blockchainové měny ethereum se ve svých sedmadvaceti letech stal nejmladším kryptomiliardářem. Jeho kryptoměna ether v předešlých letech přesáhla hranici tří tisíc dolarů, což představovalo nárůst v minulých letech o stovky procent. Na hlavní adrese této měny se nyní nachází přes 333 tisíc etherů.

Ethereum je druhou největší kryptoměnou s tržní kapitalizací 376 miliard dolarů a to díky rostoucí popularitě aplikací pro decentralizované financování (DeFi). Avšak Binance Smart Chain (BSC) představuje silnou konkurenci s více než osmi miliony transakcí denně.

Vitalik Buterin, narozený v ruské Kolomně, je zakladatelem Etherea a Bitcoin Magazine. Získal prestižní Thiel Fellowship v osmnácti letech, což ho podpořilo v jeho podnikatelských snahách mimo akademický svět. V roce 2021 věnoval značnou částku na pomoc Indii v boji s covid-19.

Od ruské invaze na Ukrajinu v roce 2022 Buterin vystupoval proti invazi a podporoval Ukrajinu. První den invaze Buterin tweetoval, že „Ethereum je neutrální, ale já nejsem“, a že útok byl zločinem proti ukrajinskému i ruskému lidu.

Zdroj: Bloomberg, Wikipedia

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*