Kryptoměnová komunita přispěla téměř 200 000 dolarů na právní výlohy krypto detektiva ZachXBT

Foto: Midjourney

Kryptoměnová komunita opět ukázala svou sílu, když se vybralo více než 200 tisíc dolarů na právní výlohy blockchainového detektiva ZachXBT. Žalobu na něj podal Jeffery Huang, na Twitteru známý jako MachiBigBrother, kvůli článku vydaném na platformě Medium v roce 2022. ZachXBT se ale nehodlá vzdát bez boje a poprosil komunitu o pomoc. Jeho rozkrývání kryptoměnových podvodů zachránilo jistě prostředky mnoha uživatelům a mnozí z nich se mu rozhodli pomoci. Na jeho účet přispěla také slavná jména, mezi nimiž je například Jesse Powell z Krakenu.

ZachXBT u soudu za pomluvu

Uživatel ZachXBT reagoval na informaci o žalobě 16. června a uvedl, že je neopodstatněná a připadá mu jako pokus o potlačení svobody slova. Kryptoměnový detektiv a investigativní novinář se rozhodl proti žalobě bojovat a poprosil komunitu o pomoc. Od jeho výzvy obdržela peněženka označená Zachxbtlegalfund téměř 200 tisíc dolarů v různých kryptoměnách a tokenech. Na právní výlohy přispělo více než 500 dárců a čísla stále narůstají. Naprostá většina přijatých transakcí byla v etherech a stablecoinech. Mezi dary se ale objevily také tokeny PEPE nebo ZACH. Není divu, že chtějí uživatelé pomoci, protože ZachXBT svými postřehy zachránil prostředky řady uživatelů.

Mezi dárci je Justin Sun z Tronu s příspěvkem 10 000 TUSD, Jesse Powell z Krakenu se 17 000 dolary nebo Memeland s příspěvkem 11 800 dolarů. Přispět se rozhodla také burza Binance částkou 50 000 dolarů. Mezi dalšími významnými dárci je například také firma CertiK, specializující se na bezpečnostní otázky blockchainu a certifikací nových tokenů. Namísto finančního daru nabídla právní firma Browna Rudnicka své služby. Brown Rudnick je zkušený právník, který zastupoval Johnnyho Deppa v kauze s Amber Heard. Velká podpora uživatele ZachXBT ukazuje, jak moc si takového člověka krypto komunita cení. Tento kryptoměnový detektiv odhaloval nejrůznější podvody v posledních letech bez nároku na odměnu. Jeho informace nejednou pomohly také právním orgánům ve stíhání kryptoměnových podvodníků. 

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*